Związek ze starszym mężczyzną

Związek ze starszym mężczyzną

Coraz więcej kobiet decyduje się na związek ze starszym od siebie mężczyzną. O ile związek z mężczyzną starszym o 8-10 lat nie jest już żadnym zaskoczeniem, to związek ze starszym mężczyzną o 20 lat nadal budzi spore kontrowersje. Dlaczego młode i atrakcyjne kobiety decydują się na życie u boku mężczyzny, który równie dobrze mógłby być ich ojcem? Co tak naprawdę sprawia, że zakochują się i czują się dobrze u boku dojrzałego mężczyzny? Czy w takiej relacji zawsze chodzi tylko o pieniądze?

Różnica wieku w związku

Kiedy tak naprawdę możemy mówić o związku ze starszym facetem? Czy jest to związek ze starszym mężczyzną o 15 lat? O 30 lat? A może o 50 lat? Nie ma nigdzie zapisanej reguły, która określałaby wprost idealną różnicę wieku, jaka powinna dzielić partnerów. Nie da się ukryć, że największe szanse na poznanie partnera mamy we własnej grupie rówieśniczej, jednak obecnie nikogo nie dziwi już fakt, kiedy kobieta spotyka się ze starszym od siebie mężczyzną.

Związek ze starszym mężczyzną – psychologia | Dlaczego kobiety decydują się na związek ze starszym mężczyzną

Większość kobiet zapytanych o to, jakie najważniejsze cechy powinien mieć mężczyzna, odpowie, że powinien on być opiekuńczy, dojrzały i odpowiedzialny. Starszy partner ma zupełnie inny bagaż doświadczeń życiowych niż młody chłopak, który dopiero co szuka wrażeń i sposobu na życie. Dlatego też dojrzały facet zazwyczaj inaczej patrzy na świat, ma inny system wartości, a młodszej partnerce imponuje swoją życiową mądrością oraz dojrzałością i podchodzeniem do wszystkich spraw z odpowiednim dystansem. Co więcej, dojrzały mężczyzna, jest w stanie zapewnić partnerce poczucie bezpieczeństwa, ponieważ etap poszukiwania wrażeń ma on już za sobą, jego sytuacja życiowa jest ustabilizowana, a sytuacja finansowa i zawodowa również jest na odpowiednim poziomie.

Kiedy widzimy eleganckiego starszego mężczyznę w towarzystwie młodej atrakcyjnej kobiety, od razu w naszych głowach pojawia się stereotyp związku opartego jedynie na miłości do pieniędzy i luksusu. Jednak wbrew pozorom, w związku, w którym jest duża różnica wieku, nie zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. W takim razie o co chodzi skoro nie o pieniądze?

W pewnym momencie życia młodej kobiety pojawia się potrzeba poczucia stabilizacji. Z racji tego, że mężczyźni dojrzewają później, jej rówieśnicy nie chcą jeszcze się żenić. Wtedy kobiety szukają tej dojrzałości i stabilizacji właśnie w starszym mężczyźnie, który oprócz tego zapewni jej także poczucie bezpieczeństwa.

Młode dziewczyny w starszych facetach pociąga również ich pewność siebie wynikająca z doświadczenia życiowego, jednak nie należy tej pewności siebie mylić z arogancją. Pewny siebie mężczyzna wie, czego chce od życia, nie użala się nad sobą i nie próbuje dowartościować się kosztem innych osób. Starszy mężczyzna doskonale wie też jak zachować się w towarzystwie kobiety – kwiat, otwieranie drzwi w samochodzie czy przepuszczanie w wejściu zauroczą każdą kobietę. Co więcej, starsi mężczyźni zazwyczaj uwielbiają rozpieszczać swoje partnerki, a która kobieta nie lubi być rozpieszczana?

Seks ze starszym mężczyzną również może przynieść więcej przyjemności niż seks z rówieśnikiem, ponieważ starszy partner nawet w łóżku będzie traktował swoją partnerkę jak księżniczkę i przede wszystkim skupi się na tym, żeby to w pierwszej kolejności ona była zaspokojona i zadowolona.

Zdaniem psychologów bardzo często do nawiązania przez kobietę relacji ze starszym mężczyzną przyczynia się także podświadome pragnienie ojca. Dane statystyczne pokazują, że kobieta, która wiąże się ze starszym mężczyzną, w dzieciństwie nie doświadczyła należytej uwagi i troski ze strony ojca, ponieważ nigdy nie było go w domu albo po prostu odszedł, gdy ta była jeszcze dzieckiem. Dlatego dąży ona do tego, aby uzupełnić potrzebę ojcowskiej miłości i poczucia bezpieczeństwa – zaspokojenie tych potrzeb znajduje właśnie w związku z dojrzałym mężczyzną, który dba i troszczy się o nią na każdym kroku.

Związek ze starszym mężczyzną | Czy ma szanse na powodzenie? | Z czym będziesz musiała się zmierzyć?

Związek z dojrzałym facetem może być doskonałym połączeniem dwojga osób. Dlaczego? Kobieta wprowadza w związek młodość, niespożyte pokłady energii i powiew świeżości, a także pozytywnie wpływa na poczucie męskości oraz atrakcyjności swojego partnera. Z kolei mężczyzna zapewnia dojrzałość oraz poczucie bezpieczeństwa, które tak bardzo potrzebuje kobieta.

Pamiętaj, że nie zawsze będzie tak słodko i kolorowo…

Starszy facet zazwyczaj ma już swoje przyzwyczajenia i zachowania. I nawet jeśli nie będą Ci one odpowiadać, to nie będzie on już taki skłonny do ich zmian, bo przecież przez większość życia taki po prostu był i być może nikt nie zwracał mu na to uwagi. W zależności od wieku Twojego partnera musisz być też świadoma tego, że może on nie chcieć dzieci, ponieważ prawdopodobnie już je ma, albo po prostu nigdy ich nie chciał. A Ty przecież nie będziesz mogła go do tego zmusić. Musisz się liczyć także z tym, że gdy Ty będziesz chciała szaleć na imprezie albo korzystać z uroków ekstremalnych sportów, on będzie wolał odpocząć w wygodnym fotelu przed telewizorem. W końcu musisz być świadoma tego, że starszy partner prędzej zacznie chorować, na przykład na serce, czy na nadciśnienie, więc będziesz musiała troszczyć się o jego zdrowie i poświęcić mu sporo uwagi. Jeśli różnica wieku między Wami jest spora, to nie wspólną starość nawet nie masz co liczyć.

Data aktualizacji wpisu: 18 maja, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również