Związek ze starszą kobietą-wady

Przejdź na Goldbikiniclub.com

Związek ze starszą kobietą-wady

Ostatnio skupiliśmy się na zaletach związku dojrzałą kobietą. Teraz zwróćmy uwagę na wady, jakie mogą wiązać się z tego typu relacją. Związek ze starszą kobietą może nieść za sobą pewne ograniczenia oraz posiadać kilka słabszych stron.

Irytujące przyzwyczajenia

Starsza kobieta posiada ukształtowane sposoby zachowania, których nie można zmienić – nawyki, które stały się jej przyzwyczajeniami i tworzyły się przez lata. Niektóre z nich mogą okazać się irytujące, także te dotyczące współżycia intymnego.

Brak spontaniczności

Może się okazać, że dojrzała kobieta będzie wykazywać się mniejszą spontanicznością, niż jej młodsze konkurentki – dzieje się tak z uwagi na to, że wiek zobowiązuje do zachowania powagi. Taka postawa może uniemożliwić spełnienie niektórych, bardziej rewolucyjnych męskich fantazji.

Ukształtowane preferencje

Kobieta dojrzała na przestrzeni lat poznała rożne konfiguracje relacji damsko-męskich, zarówno w życiu codziennym, jak i erotycznym. Posiada doświadczenie, które młodszy partner dopiero zdobywa, a jej uformowane upodobania mogą stać się ograniczające dla młodego mężczyzny.

Fizyczne konsekwencje wieku

Nie sposób nie wspomnieć o aspektach fizycznych, towarzyszących starszym kobietom – około pięćdziesiątego roku życia kobieta wchodzi bowiem w okres tak zwanego przekwitania. Sposób przechodzenia menopauzy zależy od indywidualnych predyspozycji kobiety, jednak pewne konsekwencje wiążące się z nim można przewidzieć. Wiążą się one z emocjonalnymi wahaniami, zmiennością nastrojów oraz osłabieniem chęci do współżycia seksualnego – kobieta podczas tego etapu życia może stać się trudną partnerką dla młodego mężczyzny.

Reasumując, angażując się w związek ze starszą kobietą należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty podobnej relacji – zarówno pozytywy płynące z kobiecej dojrzałości, jak i towarzyszące jej ograniczenia.