Jakie zawody najbardziej podniecają kobiety? Poznaj top 5.

Jakie zawody najbardziej podniecają kobiety? Poznaj top 5.

Zawód, profesja to nie tylko prestiż społeczny i atrakcyjne wynagrodzenie. Wykonywanie pewnych zawodów związane jest bezpośrednio ze szczególnym zainteresowaniem kobiet. Lekarze, dziennikarze oraz strażacy – przyciągają kobiety jak najsilniejszy magnes. W czym tkwi sekret najbardziej podniecających zawodów? Jakie są najlepsze zawody dla mężczyzn?

1. Lekarz
Bezkonkurencyjnym zwycięzcą jest tradycyjnie lekarz. W wyobrażeniu kobiet – lekarz jest opiekuńczy, troskliwy i wszechwiedzący. On jedyny potrafi zdiagnozować chorobę i skutecznie ją zwalczyć. Fascynacja zawodem lekarza jest związana z jego chęcią niesienia pomocy, wysokimi zdolnościami empatycznymi, a także wysokim statusem społecznym.

2. Informatyk
Spokojny, ułożony i promieniujący niezwykłym intelektem, czyli kilka słów o informatyku. Informatyk całe dnie spędza przy komputerze, tworząc programy, które zmieniają nasze życie. W oczach kobiety – kreatywny, wierny, a także opanowany i odporny na kobiece fochy.

3. Dziennikarz
Sława oraz wysoki status materialny – najlepiej definiują zawód dziennikarza w oczach kobiet. Bliskie kontakty z dziennikarzem są uznawane za możliwość „przepustki” do świata mediów, a przede wszystkim za szansę zostania sławną i bogatą.

4. Psycholog
Pomoc w rozwiązywaniu problemów, przywracanie wiary we własne siły i pokonywanie depresji, czyli podstawowe umiejętności psychologa. Dlaczego jednak kobiety go pożądają? Kobiety w psychologu zauważają cechy najlepszego i najbardziej oddanego przyjaciela, który pomocną dłonią zawsze im pomoże pokonywać codzienne trudności i będzie motywował do osiągania zamierzonych celów.

5. Strażak/ratownik – energiczny i odważny
Ogromna odwaga, ratowanie życia ludzkiego i igranie z żywiołami – to główne cechy opisujące codzienne życie zawodowe strażaka i ratownika. Kobieta dostrzega jednak w nim wrażliwego człowieka, którym koniecznie trzeba się zaopiekować po ciężkim dniu pełnym wyzwań.