Uwodzenie i flirt: mowa ciała

Uwodzenie i flirt: mowa ciała

Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Indianie potwierdzają 70% facetów to analfabeci, jeżeli chodzi o język ciała kobiet. Co drugi facet interpretuje zwykły uśmiech kobiety jako zachęte do rozpoczęcia znajomości. Traktują go jako potwierdzenie złudnej myśli „leci na mnie”. Niestety takie uśmiechy kobiet, poza uprzejmością, kompletnie o niczym nie świadczą.

SYLWETKA

Rozluźniona pozycja ciała to sygnał, że jest na tak. Jeśli jednak jest wyprostowana- zacznij się obawiać! Stres pobudza centralny układ nerwowy, co skutkuje przyspieszonym tętnem i napięciem mięśni całego ciała. Wyprostowana sylwetka u kobiety może świadczyć o złym samopoczuciu, w kontakcie z Tobą. Jak wiadomo,pewnym sygnałem wysyłanym przez kobiety jest subtelne unoszenie rąk tym samym…eksponowanie talii.

OCZY

Długie spoglądanie w oczy rozmowy wynika z jej zainteresowania Twoją osoba, lecz częste mruganie nie jest dobrą oznaką. Może być Tobą znudzona lub może też kłamać. Podobnym sygnałem jest pocieranie nosa. Być może flirtuje z Tobą tylko po to, by zrobić na złość swojemu chłopakowi. Pochylenie głowy i delikatne odgarnięcie włosów z szyi to znak, ze z Tobą flirtuje. Oczywiście pod warunkiem, że to właśnie na Ciebie patrzy, wykonując ten ruch.

WŁOSY

Na ogół przyjęto, że zabawa włosami to podstawowy sygnał zainteresowania drugą osobą. Ale patrz uważnie! Jeśli nerwowo bawi się włosami, spina je po czym zaraz rozpuszcza to wyraz napięcia. Chce by to spotkanie jak najszybciej dobiegło końca. Natomiast pieszczotliwe nawijanie sobie loków na palec to z pewnością sygnał zachęty.

RUCHY DŁONI

Warto przyjrzeć się jej nadgarstkom. Jeżeli pokazuje Ci ich wewnętrzną stronę, flirtuje z Tobą , jeżeli zewnętrzną – jest spięta i ma Ciebie dość.

NOGI

Koniecznie rzuć okiem pod stół. Jej stopy są pełne zakończeń nerwowych (około 7500 w jednej stopie). Jeżeli czubki jej palców są skierowane w Twoją stronę- ciesz się. Oznacza, że na Ciebie leci. Biodra i uda wypchnięte do przodu mogą sygnalizować złość. Natomiast opieranie się na jednej nodze z drugą ugiętą to bardzo kobieca poza (i wyszczuplająca nogi). Flirtuje z Tobą, na bank!