Sport dla mężczyzny: wspinaczka

Sport dla mężczyzny: wspinaczka

Wspinaczka jest z pewnością jedną z najbardziej wymagających i zróżnicowanych dyscyplin. Ale dlaczego to dobry sport dla mężczyzny?

Sprawdź się

Sekret tkwi właśnie w wymaganiach. Mężczyźni mają testosteron, który sprawia, że częściej niż kobiety wybierają sporty pozwalające się sprawdzić, a także uzyskać dreszcz emocji. Są bardziej skłonni do podejmowania ryzyka, a nawet stawiania siebie w nieco niebezpiecznych sytuacjach. Wspinaczka jest dyscypliną o wielu odmianach, idealnie do tego celu się nadającą. Zaczynamy od ścianki w sali, kończymy zaś na wspinaczce w górach bez zabezpieczenia. To z pewnością sport ekstremalny, pobudzający adrenalinę.

Wylecz się z depresji

Z drugiej strony współcześnie testosteronu jest coraz mniej, a winę za to ponosi niezdrowe jedzenie, zawarte w nim sztuczne hormony, obniżające poziom tego bardzo istotnego hormonu. Mężczyźni z niskim testosteronem cierpią na depresję, mają większą skłonność do tycia. Ruch jest niezbędny do zaradzenia temu. Ponadto wspinaczka wymusza wysoki poziom skupienia – jeden zły ruch i różnie się to kończy. Podczas takiej stymulacji nie ma myślenia miejsca na myślenie o problemach.

Rozwijaj się

Każdy rodzaj wspinaczki jest odpowiedni dla rozwinięcia muskulatury całego ciała. Intensywnie pracują wszystkie mięśnie, nawet te najmniejsze w palcach dłoni i stopach, czego nie uzyskuje się w większości innych dyscyplin. Całe ciało ćwiczone jest jednocześnie, co wspomaga równomierny rozwój i gibkość.

Zyskaj praktyczne męskie umiejętności

Oprócz mięśni rozwijają się również takie umiejętności jak orientacja w terenie, zachowanie w sytuacji zagrożenia, refleks, koordynacja ruchowa. Wszystko to jest potrzebne mężczyźnie.

Bądź seksowny dla kobiet

Okazuje się, że nawet kobiety oceniają wspinaczkę jako męski sport, w dodatku zwiększający ich atrakcyjność. Potwierdziły to badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Hedfordshire. Panie doceniają odwagę oraz niezłomność, jaką wykazują się mężczyźni uprawiając wspinaczkę jako swoją dyscyplinę sportową.

Data aktualizacji wpisu: 22 lipca, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również