Sport dla mężczyzny: golf

Sport dla mężczyzny: golf

Pomimo tego, że golf cały czas uchodzi za sport „klas wyższych”, to jest to jednak sport coraz szerzej dostępny w naszym kraju. Czasy, kiedy to działało jedynie kilka pól golfowych w całej Polsce już dawno odeszły w zapomnienie i dzisiaj w okolicy niemal każdego większego miasta znajdziemy przynajmniej jedno pole golfowe. Czy jednak golf jest rzeczywiście sportem dla mężczyzn? W jaki sposób może wpłynąć na nasz organizm?

1. Sport dla każdego!

Jedną z największych zalet gry w golfa są jego stosunkowo proste zasady – nie potrzeba tutaj długich przygotowań, aby rozegrać swoją pierwszą grę. Wystarczy nam kij w ręce, piłeczka na trawie i dołek oddalony o kilkaset metrów! Ze względu na swoją prostotę i jednoczesny brak kontaktu z innymi (golf nie jest przecież sportem drużynowym ani kontaktowym) jest to sport polecany zarówno w wieku młodzieńczym, jak i dla osób grubo po siedemdziesiątce!

2. Ogólnorozwojowy trening

Wbrew pozorom w golfie ważna jest nie tylko praca rąk, a dokładnie sama siła uderzenia. Wszystkie treningi golfowe wpływają równocześnie niemal na wszystkie partie ciała, począwszy od stóp, poprzez kolana, a skończywszy na mięśniach brzucha i grzbietu odpowiadających niejako za skręt całego ciała w momencie uderzenia i zaraz po nim. Wbrew pozorom uderzenie piłki nie wychodzi wyłącznie z samych rąk, a z całego ciała – i tylko wtedy możemy uzyskać zadowalające wyniki pod względem siły uderzenia oraz jego precyzji.

3. Sylwetka

Naukowe badania obejmujące graczy golfowych wyraźnie podkreślają, że podczas jednej rundy można spalić niemal 1200 kalorii. W ten sposób poprzez rozrywkę palimy zbędny tłuszcz, co w bezpośredni sposób przekłada się na sylwetkę i jej budowę. Czy można budować ciało bez żmudnych treningów na siłowni i maratońskich biegów? Można!

4. Świeże powietrze

Golf jest sportem, który w całości uprawia się na świeżym powietrzu. Dla większości z nas, którzy pracują za biurkiem bądź przynajmniej mieszkają w dużym mieście zanieczyszczonym spalinami (i pochodnymi), przebywanie na świeżym powietrzu poza miastem może mieć zbawienny wpływ na zdrowie!

5. Wpływ na kręgosłup

Jednymi z najczęstszych problemów cywilizacyjnych ostatnich lat są wszelkiego rodzaju schorzenia kręgosłupa. W większości przypadków odpowiada za to siedzący tryb życia. Golf rozwija koordynację i równowagę, a także „głębokie czucie”, które jest niezwykle ważne w przypadku kręgosłupa!

Podsumowując, golf to sport dla prawdziwych mężczyzn, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i kondycje, a jednocześnie nie wylewać litrów potu na siłowni czy podczas maratonów.