Skutki prostytucji

Skutki prostytucji

Zjawisko prostytucji było, jest i zapewne jeszcze długo będzie obecne w każdym społeczeństwie. Nie bez powodu mówi się, że prostytucja to jeden z najstarszy i najbardziej opłacalny zawodów świata. Młode dziewczyny, chcąc polepszyć swój standard życia, decydują się na prostytucję i bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, jakie to może przynieść w przyszłości konsekwencje – a tych niestety jest wiele. Nawet, kiedy uda im się skończyć z prostytucją i zacząć wszystko od nowa, to nadal pozostanie wstyd, poczucie winy oraz obawa przed wyjściem niechlubnej prawdy na jaw, które z całą pewnością negatywnie odbiją się na ich życiu i relacjach z mężczyznami. Jakie są więc negatywne strony prostytucji? W jaki sposób prostytucja może przełożyć się na późniejsze funkcjonowanie? Czy jest inny sposób na to, żeby bez większego wysiłku żyć na odpowiednim poziomie? Przeczytaj sama.

Już nigdy nie będzie tak jak dawniej…

Wraz z rozpoczęciem świadczenia usług seksualnych życie kobiety diametralnie się zmienia. Wpływ prostytucji na życie kobiety jest tak mocny, że bardzo często cierpią one na liczne zaburzenia psychiczne.

Prostytucja sprawia, że kobiety nie są w stanie zaangażować się w stały związek z partnerem, nie mówiąc już o założeniu rodziny. Wynika to braku poczucia własnej wartości i obrzydzenia do samej siebie, które spowodowane jest tym, że „pracowała” jako prostytutka. Jednak to nie wszystko. Problemy pojawiają się również w sferze seksualnej, ponieważ seks z partnerem nie jest już dla nich czymś szczególnym, wyjątkowym. Przyzwyczajone do seksu za pieniądze z kilkoma klientami dziennie, nie są w stanie zaangażować się emocjonalnie podczas stosunku z życiowym mężczyzną, a złe wspomnienia dotyczące przeszłości i seksu, mają wpływ na to, że czują się bezwartościowe, aseksualne i uważają, że nie są wystarczająco dobre dla swoich partnerów.

Wiele kobiet świadczących usługi seksualne cierpi na zaburzenia psychiczne. Nic dziwnego. Przecież pomimo tego, że taka dziewczyna świadczy (bądź świadczyła) usługi seksualne dla swoich klientów, nadal jest też człowiekiem. Zatem tak samo, jak każdy człowiek, odczuwa ból czy upokorzenie, i tak samo, jak każdy człowiek, potrzebuje miłości i poczucia bezpieczeństwa, których próżno szukać w świecie prostytucji.

To że kobieta decyduje się na świadczenie usług seksualnych wcale nie oznacza, że jest dumna z tego, co robi, a zaspokajanie seksualnych potrzeb klienta (nierzadko grubego i obleśnego) przychodzi jej z łatwością. Poczucie wstydu i upokorzenia towarzyszące życiu prostytutki czasami jest tak duże, że wiele kobiet decyduje się na dramatyczny krok, jaki jest samobójstwo, ponieważ czują do siebie takie obrzydzenie, że nie są w stanie wytrzymać same ze sobą.

Nie sposób pominąć tutaj również ryzyko, jakim jest niechciane zajście w ciążę, gdzie następnie, w większości przypadków, dochodzi do nielegalnego usunięcia dziecka. Kobieta, która jest ciągle wykorzystywana podczas aktu seksualnego, która jest niejednokrotnie bita, gwałcona i poniżana przez swoich klientów, decyduje się na usunięcie ciąży, z czym zostaje zupełnie sama, bez żadnego wsparcia ani opieki.

Nic więc dziwnego, że kobiety prostytuujące się najczęściej cierpią na depresję, zaburzenia snu, stany lękowe, a także mają poczucie, że są bezwartościowe i że nie zasługują na lepsze życie.

Uzależnienie jest bliżej, niż myślisz

Alkohol, papierosy i narkotyki niemal od zawsze, a już na pewno od kiedy w ogóle się pojawiły, są wpisane w życie prostytutek i ich seks-partnerów. Prostytutki bardzo często stosują środki psychoaktywne po to, aby poradzić sobie z tym, że się prostytuują. To z kolei jest bardzo prostą drogą do poważnego uzależnienia. Prostytutki często sięgają po alkohol i narkotyki również po to, żeby dodać sobie odwagi i zagłuszyć wyrzuty sumienia albo po to, żeby zapomnieć o tym, jak bardzo się upokarzają, sprzedając swoje ciało obcym mężczyzną. Kolejnym powodem sięgania po używki jest chęć oderwania się od bolesnej rzeczywistości. Skłonność prostytutek do używek bardzo często bezczelnie wykorzystują najbardziej wyrachowani klienci, którzy celowo proponują im narkotyki. Są oni bowiem świadomi tego, że większość kobiet pod wpływem narkotyków dużo chętniej zgadza się na ich propozycje seksualne i dużo chętniej zgadza się wtedy na współżycie bez zabezpieczenia.

Zakażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową może zmienić Twoje życie na zawsze

Stosunek bez zabezpieczenia może być tragiczny w skutkach. Badania jednoznacznie potwierdzają, że istnieje ścisły związek pomiędzy prostytucją a chorobami wenerycznymi, czyli chorobami przenoszonymi drogą płciową, jak rzeżączka, zapalenie wątroby, czy szczególnie zagrażający życiu HIV, który może doprowadzić do poważnej choroby, jaką jest AIDS. HIV jest o tyle niebezpieczny, że całkowicie niszczy organizm ludzki, a co gorsza,do tej pory nie wynaleziono leku, który gwarantowałby pełne wyleczenie. Mężczyznom korzystającym z usług prostytutek zależy wyłącznie na zaspokojeniu swoich potrzeb, więc bardzo często wymuszają na prostytutce stosunek bez zabezpieczenia, co skutkuje właśnie różnego rodzaju zakażeniami.

Sposób na przetrwanie

Ciężko oceniać przyczyny, dla których dziewczyny decydują się na to, żeby zostać prostytutkami. Dla wielu kobiet prostytucja to jedyny sposób na przetrwanie, a dla innych zaś to doskonały sposób na zapewnienie sobie odpowiedniego standardu życia, gdzie przy niektórych zarobkach byłoby to po prostu ciężkie. Szacuje się, że sama godzina tańca na rurze kosztuje około 200 złotych, nie wspomnąć o pozostałych usługach. Z kolei częste przyjmowanie klientów skutkuje tym, że dana prostytutka oprócz tego, że będzie w stanie opłacić niezbędne rachunki i zapełnić sobie lodówkę, będzie już znana towarzystwu, więc będzie miała możliwość wybierania między chętnymi na jej usługi partnerami.

Jednak prostytucja to nie jedyny sposób na przetrwanie. Masz jeszcze jedną możliwość, która sprawi, że nie będziesz musiała być prostytutką, żeby zapewnić sobie życie, jakiego pragniesz.

Nie musisz być prostytutką, żeby zapewnić sobie życie, jakiego pragniesz

Słyszałaś kiedy o sponsoringu za pieniądze? Co prawda bardzo często jest on mylony z usługą prostytucji, jednak tak naprawdę znacząco się od niej różni. Przede wszystkim relacja sponsoringowa może być na tyle obszerna, że błędem byłoby ograniczenie jej wyłącznie do seksu za pieniądze. Wchodząc w układ sponsorski, to Ty ustalasz zasady i wcale nie masz obowiązku świadczyć usług seksualnych, jeśli tego nie chcesz. Na czym więc polega taki układ skoro nie na seksie? Bogaci mężczyźni potrafią całe dnie spędzać na ważnych biznesowych spotkaniach, które zazwyczaj bywają po prostu nudne. Pomyśl, co może bardziej ożywić takie spotkanie niż obecność atrakcyjnej i zgrabnej kobiety? Towarzyszysz mężczyźnie podczas spotkania, rzucisz od niechcenia kilka miłych słów czy komplementów, zjesz w ekskluzywnej restauracji, a na koniec dostaniesz wynagrodzenie i niczego więcej nie będziesz musiała robić. Kolejnym przykładem może być sytuacja, kiedy mężczyzna chce wyjechać na egzotyczne wakacje, ale chciałby sobie umilić wyjazd miłym towarzystwem. Wtedy zgłasza się do Ciebie. Nie dość, że możesz polecieć na wakacje marzeń, to jeszcze dostaniesz za to wynagrodzenie. Nie wierzysz? Przekonaj się sama! To tylko kilka z licznych przykładów na to, w jaki sposób działa układ sponsorski. Najważniejsze jest to, że nikt Cię nie będzie poniżał, upokarzał i do niczego zmuszał, a jeśli zgodzisz się na seks, to będzie się to odbywać się na wspólnie określonych przez Was zasadach. Tutaj mężczyźni będą Cię rozpieszczać i traktować Cię jak prawdziwą kobietę, czy tak jak na to zasługujesz.

Data aktualizacji wpisu: 18 maja, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również