Sexting co to

Sexting co to

Sexting zyskuje na swojej popularności dzięki rozwojowi Internetu. To już dość znana dziś forma osiągania przyjemności seksualnej bez bezpośredniego kontaktu z partnerem lub drugą osobą. Takie praktyki erotyczne mogą dodać pikanterii w związku. Jednak należy pamiętać, że nie wszyscy powinni korzystać z tej formy komunikacji. Sexting pochodzi z połączenia słów „sex” oraz „texting”, które oznaczają połączenie seksu z wysyłaniem wiadomości tekstowych.

Gdzie się kończy texting, a zaczyna sexting?

Nie dla wszystkich różnica pomiędzy sexting a zwykłym flirtowaniem lub pisaniem SMS-ów jest oczywista. O ile w szczęśliwym małżeństwie lub długoletnim związku nie ma to większego znaczenia, tak może się okazać bardzo istotne podczas budowania relacji ze świeżo poznaną osobą. Sexting to nie tylko pikantna wymiana wiadomości, ale także wysyłanie nagich zdjęć drugiej osobie. Są sytuacje, w których sexting nie zrobi nikomu krzywdy, a wręcz przeciwnie, może na nowo rozpalić ogień pożądania w związkach, które już dawno przekroczyły rutynowy próg. Ciemną stroną sextingu jest fakt, że może on zostać wykorzystany przeciwko osobom, które brały w nim udział, kiedy jedna z osób okaże się nie być dojrzała na tyle, żeby zawartość erotyczną wiadomości zostawić dla siebie.

Sexting zaczyna się w momencie, kiedy osoby piszące ze sobą poprzez SMS-y lub jakikolwiek inny komunikator, dążą do osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Może to być sam tekst, ale mogą także się w nim znaleźć erotyczne lub nagie zdjęcia.

Dla kogo przeznaczony jest sexting?

Wysyłanie wiadomości o charakterze erotycznym może okazać się świetnym urozmaiceniem każdego małżeństwa lub dojrzałego związku. Pikantne zdjęcia wysyłane podczas pracy lub nieobecności partnera są szczególnie zachęcające, ponieważ powodują pobudzenie wyobraźni osoby otrzymującej wiadomość, co w konsekwencji owocuje niecierpliwym wyczekiwaniem kolejnego spotkania. Nie jest powiedziane, że tylko kobieta powinna wysyłać obiecujące zdjęcia. Mężczyźni mogą w ten sposób także wpływać na zachowanie swoich partnerek. Z pewnością takie praktyki są ciekawą odmianą „przypominania o sobie” w wirze dnia codziennego. Wyobraź sobie, że podczas trudnego dnia w pracy Twój partner wyśle Ci erotycznego SMS-a lub jednoznaczne zdjęcie. Z pewnością docenisz taką formę kontaktu, a zarazem nie będziesz mógł się doczekać powrotu do domu. Czasem warto spróbować czegoś innego niż romantyczne wyznania, które nie są absolutnie złe, ale odrobina urozmaicenia jeszcze nie zaszkodziła żadnej relacji.

Jeśli chodzi o świeże związki lub nowe relacje, taka praktyka również może przynieść satysfakcjonujące efekty. Należy jednak pamiętać, że nowa osoba nie zawsze może mieć dobre zamiary. Odważne wyznania oraz nagie zdjęcia powinny być wysyłane osobom zaufanym i to nie z powodów etycznych, ale z powodu własnego bezpieczeństwa. Nie powinno się zakładać, że nowo poznana osoba pozostanie tą najważniejszą przez dłuższy czas. W momencie, kiedy zdjęcie dotrze do odbiorcy, przestajesz być jego właścicielem. Nie masz żadnej pewności, że takie zdjęcie pozostanie w telefonie czy innym urządzeniu nowego partnera. Zaleca się zachowanie ostrożności podczas sextingu, ponieważ konsekwencje oraz skutki takiego kroku mogą okazać się nieodwracalne, a nawet zakończyć się na drodze sądowej.

Kto powinien być ostrożny?

Według statystyk zwolennikami sextingu są najczęściej osoby młode, które mogą traktować wysyłanie zdjęć jako formę rozrywki lub chęć zaimponowania szkolnej miłości. Młodzież często popełnia błędy, ponieważ nie zdaje sobie sprawy, jakie skutki może przynieść ich zachowanie, w przeciwieństwie do osoby dorosłej, która już jest bardziej doświadczona życiowo. Nastolatki nie zdają sobie sprawy, że ich zabawy oraz żarty mogą dosłownie albo w przenośni zniszczyć życie drugiej osobie. Sexting może się stać bardzo groźnym narzędziem, jeśli wpadnie w niepowołane ręce.

Kolejnym niezmiernie niebezpiecznym aspektem jest pedofilia internetowa, z którą ciężko jest walczyć, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Dzieci nie wykazują takiej czujności pod tym względem jak dorośli. Doskonale wiadomo, że dużo łatwiej jest namówić do pewnych działań dzieci oraz młodzież niż osoby dorosłe, które powinny być w stanie przeanalizować daną sytuację przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Rozmawiaj z dzieckiem

Na szczęście polskie prawo chroni osoby, które stały się ofiarami sextingu, ale niestety dopiero po fakcie. Nie oznacza to, że powinieneś być od teraz obsesyjnym rodzicem i odciąć swojemu dziecku dostęp do Internetu. Należy pamiętać, że przesyłanie zdjęć na portalach społecznościowych nie jest związane z sextingiem, jeśli zdjęcie nie jest prowokujące i nie nawołuje do konkretnych reakcji. Ważne jest, aby uświadomić dorastającego człowieka o możliwych konsekwencjach przesyłania nagich zdjęć chłopakowi czy dziewczynie. Pozostaje tylko liczyć, że rozważnie będzie podejmować swoje przyszłe decyzje.

Ofiarą może równie dobrze stać się osoba dorosła, która umieściła dobrowolnie swoje zdjęcia w nieodpowiednich miejscach w sieci. Mogła również zostać oszukana przez partnera. Zdarza się tak, że nagle osoba, której się ufa, okazuje się być zupełnie innym człowiekiem. Na takie sytuacje nie masz wpływu, ale możesz podchodzić ostrożniej do tematu rozsyłania swoich zdjęć lub wiadomości o charakterze erotycznym.

Jestem singlem i chcę spróbować sextingu

Jeśli chcesz spróbować sextingu, ale nie masz aktualnie żadnego partnera, to w Internecie znajdziesz bardzo wiele portali z ogłoszeniami, gdzie możesz z takimi osobami praktykować wysyłanie wiadomości o charakterze erotycznym. Nie musisz wcale angażować się emocjonalnie, możesz to potraktować jako kolejne doświadczenie. Pamiętaj jednak, że z takich usług mogą korzystać tylko i wyłącznie osoby dorosłe, które podejmują swoje decyzje z pełną świadomością, a portale zazwyczaj nie odpowiadają za nieodpowiednie zachowanie osób zarejestrowanych. Dzięki temu możesz nabrać doświadczenia i czuć się pewniej siebie, kiedy już poznasz swojego przyszłego partnera. Sexting jest barierą, nad której przekroczeniem należy się dobrze zastanowić, ale to nie znaczy, że każdy będzie chciał wykorzystać twoje wiadomości przeciwko tobie. Stety i niestety Internet pozwala na dużą anonimowść, więc często będziesz się posługiwać tylko i wyłącznie nickiem, który nie musi nawiązywać do twojego imienia i nazwiska, jeśli wstydzisz się takich relacji pod twoimi prawdziwymi danymi.

Single mogą praktykować flirtowanie oraz sexting bez ograniczeń, ponieważ aktualnie nie mają partnera, któremu obiecali wierność i wyłączność. Być może jest to dla ciebie dobry moment, aby spróbować nowych doświadczeń, jednak pamiętaj, aby je zdobywać z głową na karku. Nie jesteś zobligowany podejmować się rozmów z osobami, które wydają Ci się podejrzane lub zwyczajnie nie jesteś zainteresowany rozmową z nimi.

Data aktualizacji wpisu: 24 kwietnia, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również