Randka idealna. Jak to zrobić? Część I

Randka idealna. Jak to zrobić? Część I

Udało się. Wreszcie odważyłeś się zaprosić na randkę kobietę, która od dawna siedziała w Twojej głowie. Teraz jednak obawiasz się, że coś pójdzie nie tak, wywrzesz złe wrażenie i zaprzepaścisz sobie u niej szanse na dłuższą znajomość lub seks. Spokojnie, nie panikuj. Skoro przyjęła Twoje zaproszenie, oznacza to, że jest Tobą zainteresowana i masz szansę (na jedno albo drugie). Teraz po prostu podejdź na chłodno do tematu i przeczytaj nasze wskazówki, a Twoja randka będzie idealna.

Zadbaj o pozytywne nastawienie

Nie ma powodów, żeby się spinać już na starcie. W randce chodzi przecież o to, by spędzić razem miło czas i wzajemnie lepiej się poznać. Nie ma powodów zakładać z góry, że coś może pójść nie tak. Randka ma sprawiać Ci radość, dlatego też dobrze, gdy będziesz podczas niej wyluzowany, energiczny i szczerze zainteresowany osobą, którą zaprosiłeś. Jednocześnie nie warto robić sobie od razu zbyt dużych nadziei czy planów. Zaakceptowanie zaproszenia na randkę, oznacza, że kobieta chce po prostu spędzić miło z Tobą czas. Nie zawsze oznacza to deklaracji miłości do grobowej deski czy też ochoty na seks, ale spokojnie nad tym można popracować.

Miejsce na randkę

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi, gdyż każdy człowiek jest inny i ma inne upodobania. Także to, czym będzie zachwycona jedna kobieta, niekoniecznie przypadnie do gustu drugiej. Restauracja, kawiarnia czy hotel wydają się być dość uniwersalnym rozwiązaniem. Jednak już obiad w wyjątkowej scenerii lub kolacja w Twoim prywatnym apartamencie zaserwowana, przez znanego szefa kuchni mogą być strzałem w dziesiątkę, który zrobi wrażenie na dużej większości kobiet. Można także podczas randki spędzić czas aktywniej, na przykład łącząc ją z waszymi wspólnymi zainteresowaniami – nurkowanie czy skok z bungee dla amatorki mocnych wrażeń na pewno zapunktuje. Ważne jest wyczucie drugiej osoby i umiejętność unikania sytuacji, które mogą być krępujące.

Kto płaci?

W polskiej tradycji przyjęło się, że płaci mężczyzna. Kobieta może zaproponować podzielenie rachunku na połowę, Ty nigdy. Nie oznacza to jednak, że musisz wydawać na kobietę fortuny, ale kobiety lubią czuć się doceniane w ten sposób. Zafunduj jej jakąś drogą atrakcję lub wycieczkę a po niej ekskluzywny masaż w eleganckiej scenerii, za wszystko płacąc bez przymrużenia okiem, a na pewno zrobisz nieodparte wrażenie.

Przede wszystkim bądź sobą

Zachowuj się naturalnie i spontanicznie. Podczas randki naprawdę nie ma żadnego sensu udawanie kogoś, kim się nie jest, no, chyba że robisz to naprawdę umiejętnie. Jeśli podczas randki czujemy się źle, musimy cały czas kreować i boimy się ujawnić swojego prawdziwego „ja”, może to odrzucić kobietę-one mają bardzo dobre zdolności empatyczne.