Poranny seks – pobudka idealna

Poranny seks – pobudka idealna

Seks nie zawsze smakuje jednakowo. Dla jednych poranny seks nie jest niczym ciekawym. To mało przyjemna pobudka. Dla innych jest bardzo podniecający. Do tego wszystkiego jeszcze swoje zdanie dokładają seksuologowie i psychologowie – poranny seks jest według nich najlepszą pobudką, która nie tylko pomoże spalić zbędne kalorie, ale i doda energii na cały dzień. A endorfiny, czyli hormony szczęścia po prostu oszaleją.

Przede wszystkim hormony

Najlepszy seks jest między godziną szóstą a ósmą rano, gdy tak naprawdę nasze ciało jeszcze chce spać… Ale czasem warto się obudzić, by doświadczyć nieziemskich rozkoszy i odlotowego orgazmu, którego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy.

Dlaczego?

Odpowiedź jest bardzo prosta, a przyczyna świetnego seksu leży zwyczajnie nie gdzie indziej tylko w miłosnych hormonach. Tak samo w żeńskich, jak i w męskich. Czas między szóstą a godziną ósmą rano to jest pora, kiedy hormony dosłownie szaleją w organizmie człowieka. Estrogeny i testosteron osiągają najwyższe stężenie, a krew zaczyna szaleć. Poranek więc z powodów hormonalnych jest najlepszą porą na udany seks. Ale nie zawsze o tej godzinie seks nam w głowie. Jesteśmy zmęczeni, nic nam się nie chce, mamy ochotę na drzemkę… Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy tłumaczą to zwyczajnie – zostaliśmy skażeni przez cywilizację. Natura więc mówi nam jedno – cywilizacja drugie.

Gdzie uprawiać poranny seks?

Poranny seks nie musimy uprawiać w łóżku, choć to miejsce jest najbardziej odpowiednie, by się kochać. Doskonałym pomysłem jest zaskoczenie partnera pod prysznicem. Nawet seksem oralnym. A dlaczego nie? Taki drobny szok na każdego podziała odpowiednio podniecająco. Kochać się można z powodzeniem wykorzystując na przykład pralkę i niekoniecznie trzeba być zupełnie nagim. Dlaczego tego nie zrobić w koszuli nocnej czy górze od pidżamy? Przecież wszystko jest dozwolone. Jesteście u siebie w domu. A w domu jest wiele miejsc, w których można z powodzeniem uprawiać seks. Nawet rano można mieć ciekawy pomysł i zaskoczyć swojego partnera pieszczotami lub wyborem miejsca. Najważniejsza jest spontaniczność. Brak przygotowań do seksu doda mu pikanterii.