Najlepsze miejsca na wakacje poza Europą

Najlepsze miejsca na wakacje poza Europą

W poprzedniej notce pisaliśmy o tym, gdzie najlepiej udać się na wakacje w Europie. Teraz przyszedł czas na wakacyjne miejsca na świecie. Podpowiemy Ci kilka zakątków wartych uwagi, do których warto się udać, ponieważ co roku wzbudzają zachwyt w turystach z całego świata. Z poniższej listy na pewno wybierzesz coś dla siebie i swojej kobiety.

1. Puerto Vallarta, Meksyk

Położone na wzgórzach miasto, z architekturą w tradycyjnym, kolonialnym stylu, tworzącą niezapomnianą atmosferę. Jest to świetne miejsce na odpoczynek, ale i dobra baza wypadowa do ciekawych miejsc, wartych zobaczenia. Niedaleko stąd np. do Acapulco – plaży, która była miejscem wypoczynku takich sław jak Frank Sinatra, Elisabeth Taylor i Elvis Presley.

2. Nikaragua

Odpoczynek nad rajskimi lagunami Morza Karaibskiego, wspaniałe rafy koralowe to właśnie Nikaragua. Nad miejscowością góruje przepiękny wulkan Mombacho, który od lat jest uśpiony. Na zboczach wulkanu znajdują się fantastyczne gorące źródła i trasy turystyczne, wędrując, po których można podziwiać panoramę miasteczka. Każda kobieta na pewno doceni wycieczkę w takie miejsce, więc zacznij już rezerwować lot do pięknej Nikaragui.

3. Honolulu, Hawaje

Turkusowa woda i złota plaża Waikiki to właśnie Honolulu. Jadąc, do tego miasta zakosztujesz, a wręcz zachłyśniesz się surferskim klimatem, bo Honolulu to światowa stolica surferów. Miłośnicy innych sportów wodnych, także odnajdą tutaj coś dla siebie. Odpoczywając od wodnych szaleństw warto zwiedzić port Pearl Harbour, czy Hanauma Bay – zatokę znajdującą się w kraterze wulkanu.

4. Ko Phi Phi Don, Tajlandia

Istny raj na ziemi. Najsłynniejsza, najgłośniejsza i najbardziej imprezowa wyspa Tajlandii. Poza bogatym nocnym życiem można tutaj aktywnie spędzić czas nurkując w malowniczej scenerii. W tym miejscu powstał film Niebiańska Plaża z Leonardo DiCaprio. Zabierz na Ko Phi Phi Don szaloną imprezowiczkę, a nigdy nie zapomni tych nocy pełnych wrażeń.

5. Bali, Indonezja

Piękna i urzekająca wyspa. Dżungle pełne małp i ukrytych kamiennych świątyń zachęcają do codziennych wycieczek, po całodniowym leniuchowaniu na rajskiej plaży. Ciekawą atrakcją są liczne święta i ceremonie odbywające się na tej wyspie ku czci tutejszych bóstw. Na Bali, można także zakosztować bardziej tradycyjnych rozrywek takich jak: wizyta w zoo, parku rozrywki czy dzień w aqua parku. A to wszystko dostępne jest na wyspie mającej około 145 km długości.