Najlepsze hotele – Gdańsk

Najlepsze hotele – Gdańsk

Gdańsk to dobre miejsce, by wyjechać na weekend, ale także spędzić wakacje, lub dłuższy wolny okres. Przyciąga turystów nie tylko piękną architekturą, ale także bliskością wybrzeża. Romantyczne lub szalone wieczory na piaszczystej plaży, przy zachodzie słońca, są możliwe do zrealizowania właśnie, w tym wyjątkowym mieście. Nie daj się dłużej namawiać i pakuj walizki, by wyruszyć w podróż do Gdańska, a my pomożemy Ci w wyborze najlepszego hotelu, w którym spędzisz ten błogi czas.

1.Hotel Podewils – 5 gwiazdek

Chcesz spędzić czas w hotelu z duszą, gdzie styl antyczny łączy się nowoczesnym komfortem? To właśnie miejsce spełnia te warunki. Z okien hotelu rozpościera się widok na przystań jachtową oraz zabytkowy żuraw. Te romantyczne okoliczności na pewno zachwycą niejedną niewiastę. Należy także wspomnieć, iż w hotelu gościło wiele sław tak jak: Ewa Mendes, czy Jerzy Połomski. Cena pokoju 2 – osobowego w sezonie letnim to 671 zł.

2.Hotel Grand Cru – 4 gwiazdki

Hotel, ten urządzony jest w bardzo ciekawym, nowoczesnym stylu z zabytkowymi elementami uzupełniającymi wnętrze i nadającymi mu wyjątkowego klimatu. Ceglane ściany w każdym pokoju generują ciekawe odczucia estetyczne. Klienci bardzo sobie chwalą pyszne śniadania, które zachwycają różnorodnością i szerokim wyborem potraw. Cena pokoju 2-osobowego w hotelu Grand-Cru, w sezonie letnim to 367 zł.

3. Hotel Hanza – 4 gwiazdki

Położony w sercu Gdańska nad samą Motławą, tuż obok zabytkowego żurawia. Piękny widok rozpościerający się na rzekę z dużych klimatycznych okien to ogromny atut hotelu Hanza. Do tego kawiarnia ze stolikami na zewnątrz, w której siedząc, można poczuć klimat ulic Gdańska. Cena pokoju 2-osobowego w tym hotelu to 459 zł.

4. Hotel Hilton – 5 gwiazdek

Sieć Hiltona ma także swój hotel w Gdańsku. Co jest niezaprzeczalnym atutem hotelu? Na pewno basen znajdujący się na dachu, z którego możesz podziwiać Motławę, oczywiście nie sam, tylko w miłym towarzystwie. Hotel niedługo po otwarciu został wybrany przez the New York Times 17 najciekawszym miejscem na świecie. Ceny za pokoje rozpoczynają się od 600 zł za standardowy pokój 2-osobowy, kończąc na 3 tys. zł za apartament prezydencki.

5. Hotel Golden Tulip – 4 gwiazdki

Jest najlepszym wyborem, jeżeli chcesz spędzić weekend w Gdańsku z dala od zgiełku miasta. Hotel położony jest w dzielnicy Jelitkowo, ok. 150 m od plaży. Duże, przestronne i bardzo dobrze wyposażone apartamenty, są dobrą alternatywą, jeśli potrzebujesz dużej ilości miejsca. Cena pokoju 2-osobowego to 421 zł.

Data aktualizacji wpisu: 18 maja, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również