Mowa ciała. Co jej ciało mówi, gdy jej się podobasz?

Mowa ciała. Co jej ciało mówi, gdy jej się podobasz?

Komunikacja niewerbalna, czyli ta związana z gestami i mimiką nazywana jest mową ciała. Okazuje się, że w zależności od przekazywanego komunikatu mowa ciała stanowi od 30 do nawet 70 procent komunikatu. Jeśli nie ma możliwości użycia słów do porozumienia się z drugim człowiekiem, komunikaty niewerbalne stanowią sto procent całej przekazywanej myśli.

Komunikacja niewerbalna wykorzystywana jest też w relacjach damsko – męskich. Umiejętność trafnego odczytywania wysyłanych przez kobietę sygnałów może znacznie uprościć drogę do jej serca i przede wszystkim upewnić się, że jest sens tą drogą podążać. Jeśli kobieta od początku daje do zrozumienia, że nie jest się w jej guście, lepiej zawczasu sobie odpuścić.

Jak rozpoznać, że mężczyzna podoba się kobiecie na podstawie mowy jej ciała podczas spotkania? Pewne gesty kobiet zdradzają taki stan rzeczy. Jakie to gesty?

1. Kontakt wzrokowy

Zanim mężczyzna pozna kobietę i zacznie z nią rozmowę, często to ona spogląda na niego. Załapując kontakt wzrokowy z kobietą, mężczyzna nie powinien jako pierwszy odwracać wzroku. Należy poczekać, aż kobieta to zrobi. Jeśli spojrzy w górę – raczej nie będzie zainteresowana znajomością. Spoglądanie w bok oznacza, że jeszcze nie wie, a spojrzenie w dół to niemal pewny sygnał do działania dla mężczyzny.

2. Zabawa biżuterią i włosami

Okazuje się, że biżuteria czy piękne ułożone lub rozpuszczone włosy nie tylko przyciągają mężczyzn wyglądem, ale i poprawiają komunikację z nimi. Kobieta, która w czasie rozmowy lub w czasie spoglądania na mężczyznę przeczesuje włosy czy bawi się biżuterią okazuje w ten sposób zainteresowanie tym mężczyzną.

3. Uśmiech

Jeśli jest prawdziwy, oznacza to, że mężczyzna podoba się kobiecie. Czasami zdarza się, że kobieta onieśmiela uśmiechem mężczyznę. Nawet jeśli w takiej sytuacji mężczyzna powie coś nie do końca mądrego, może sporo zyskać, ponieważ rozładuje to delikatnie napiętą atmosferę, której ciężko uniknąć podczas pierwszego spotkania. Kobieta zrozumie też wtedy, że mężczyzna ma spory dystans do siebie.

4. Usta

Gesty wykonywane przez usta mogą bardzo wiele zdradzić. Jeśli kobieta oblizuje swoje usta, oblizuje łyżeczkę od kawy czy deseru albo notorycznie maluje je szminką wykazuje w ten sposób swoje zainteresowanie mężczyzną. Jeśli te gesty wykonywane są w sposób ostentacyjny, oznacza to wręcz chęć pocałunku.