Mity na temat sponsoringu

Przejdź na Goldbikiniclub.com

Mity na temat sponsoringu

Wokół zjawiska określanego mianem sponsoringu, narosło wiele kontrowersji i wybuchło równie wiele burzliwych dyskusji. Jedni bronią tego procesu jako chęci znalezienia bliskiej osoby, drudzy ganią zrównując sponsoring z prostytucją. Rozbieżność w ocenach doprowadziła do powstania wielu mitów dotyczących tego zjawiska, które nie oddają jego prawdziwej istoty. Jedno jest pewne. Sponsoring przestał być tematem tabu, a zjawisko staje się coraz bardziej popularne. Znalezienie pożądanej relacji umożliwia portal sponsoringowy jak np. goldbikiniclub.com. Sprawdźmy, jakie są mity dotyczące tego zjawiska.

Mity na temat sponsoringu
sexy butt girls in underwear

Zjawisko dotyczy nielicznych

Jednym z najczęściej powielanych mitów jest stwierdzenie, że sponsoring to zjawisko, które dotyczy niewielkiej części społeczeństwa. Zdecydowanie nie jest to prawdą. Tego typu relacje stają się coraz bardziej popularne, a wzrost zainteresowania tym zjawiskiem odnotowywany jest niemal na całym świecie. Liczne badania dowodzą, że sponsoring jest popularną formą utrzymywania relacji i spełniania swoich potrzeb w Polsce. Dotyczy to zarówno osób dobrze sytuowanych w średnim wieku, jak i osób młodych, głównie studentów. Badacze wykazują, że zjawisko sponsoringu dotyczy co piątego studenta lub studentkę. Takie dane przedstawił prof. Jacek Kurzępa, pracownik Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Dane te wyraźnie dowodzą, że zjawisko sponsoringu stało się w Polsce popularne.

Sponsoringu szukają tylko mężczyźni

Przeglądając dowolny portal sponsoringowy szybko dostrzeżemy, że jest to zjawisko, z którego korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nie jest prawdą, że relacji opartej na zasadach sponsoringu szukają tylko panowie, którzy przyjmują rolę sponsora. W tę funkcję chętnie wcielają się także panie. Sponsoring to zjawisko, które w równym stopniu dotyczy obydwu płci.

Chodzi tylko o seks

Mitem jest także stwierdzenie, że sponsoring to relacja, która opiera się jedynie na seksie i doznaniach cielesnych. Takie opinie są dość powszechne i na ich podstawie zjawisko kojarzone jest z prostytucją. Nie jest to jednak prawdą, a sponsoring nie jest tożsamy z tym pojęciem. Zdecydowanie ma on nie jedno imię. Może on bowiem przybierać różne formy. W zdecydowanej większości przypadków, seks owszem stanowi najważniejszy wariant sponsorowanej relacji, jednak nie jest jedynym czynnikiem. Wiele ludzi szuka po prostu bliskiej relacji z drugą osobą, pragnie odszukać swoistego powiernika czy przyjaciela lub partnera w ciężkich chwilach dnia codziennego.

Mity na temat sponsoringu
Passionate couple foreplay in jacuzzi, kissing