Lista najgorszych afrodyzjaków – unikaj ich spożywania

Lista najgorszych afrodyzjaków – unikaj ich spożywania

Seks jest nieodłącznym aspektem ludzkiego życia. Jego regularne uprawianie niesie wiele korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego człowieka. Ludzie wciąż poszukują sposobów na uatrakcyjnienie seksu, a także wydłużenie czasu trwania aktu. Sięgają po afrodyzjaki, które obiecują zdziałać cuda, a także przeróżne, erotyczne gadżety. Niestety niektóre z nich zamiast znacząco poprawiać jakość seksu, skutecznie obniżają libido, zniechęcają do podejmowania aktywności seksualnej. Lista najgorszych afrodyzjaków jest bardzo długa. Warto poznać produkty, które niekorzystnie wpływają na pożycie seksualne.

Chcesz mieć większy apetyt na seks, wyeliminuj niektóre składniki ze swojej diety

Okazuje się, że obok popularnych używek, czyli kawy, alkoholu i papierosów, również niektóre produkty spożywcze mają wyjątkowo niekorzystny wpływ na popęd seksualny.

Soja

Jednym z nich jest soja, niepozorne ziarno, które skutecznie obniża libido. Co więcej, spożywanie jej w nadmiernej ilości niekorzystnie wpływa zarówno na seksualność kobiet, ale także mężczyzn. Duże ilości popularnego tofu czy mleka sojowego w codziennej diecie efektywnie ostudzi temperaturę w sypialni.

Mięso

Na kondycję seksualną znaczący wpływ może mieć również czerwone mięso. Popularny, zwłaszcza wśród mężczyzn, wołowy stek jest doskonałym źródłem zwierzęcego białka, niezwykle przydatnego podczas budowania masy mięśniowej, ale niestety skutecznie również obniża apetyt na seks. Zawarte w mięsie zwierząt hodowlanych antybiotyki i hormony nie wpływają najlepiej na męskie libido, dlatego nie należy zbyt często sięgać po soczysty stek.

Podobnie może zadziałać ulubiony w naszej kuchni, panierowany schab. Jest to potrawa o dużej zawartości tłuszczu, której spożycie negatywnie wpływa na potencję. Po jej zjedzeniu prędzej będziemy mieć ochotę na sen niż igraszki w sypialni.

Przyprawy

Ostre przyprawy uważa się za silny afrodyzjak. Jednak są również takie, które ostudzą zapał w sypialni. Kolendra czy lukrecja potrafią skutecznie obniżyć popęd seksualny. Dlatego planując namiętne tête-à-tête koniecznie trzeba uważać czym przyprawiamy jedzenie.