Jak komplementować kobiety, czyli co ona chciałaby usłyszeć?

Jak komplementować kobiety, czyli co ona chciałaby usłyszeć?

Zarówno mężczyźni jak i kobiety bardzo lubią być komplementowane. Częściej, jednak to mężczyźni komplementują kobiety. Można powiedzieć, że to nawet leży w ich obowiązku. Bez względu na wszystko dobry komplement potrafi zdziałać cuda i pomóc w uwiedzeniu wybranki. Mówiąc miłe słowa, warto pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze – szczerość

Komplementy muszą być przede wszystkim szczere. Nie można przesadzać i wyolbrzymiać pewnych cech, nie wspominając już o próbie wmawiania kobietom cech, których nie mają. One niestety dobrze wiedzą co na pewno nie jest ich atutem.

Po drugie – umiar

Komplementując kobietę zbyt dużo i zbyt często, można ją łatwo speszyć. Dotyczy to przede wszystkim tych pań, które są bardzo skromne.

Po trzecie – zdrowy rozsądek

Mówiąc miłe słowa należy pamiętać o zdrowym rozsądku. Zanim powiemy jakiś komplement, warto zadać sobie pytanie, czy sami chcielibyśmy takie słowa usłyszeć.

Poniżej przedstawiamy kilka komplementów, które najbardziej cieszą kobiety:

„Ślicznie dziś wyglądasz”

Taki komplement będzie doceniany przez większość pań. Jest on bardzo uniwersalny i każdemu może sprawić radość, ale tylko wtedy, gdy powiedziany jest szczerze i osoba komplementowana rzeczywiście ładnie wygląda.

„Jestem z Ciebie dumny”

Takie słowa są doceniane przez każdego, niezależnie od płci. Jeśli ktoś mówi, że jest z nas dumny, zawsze dodaje nam pewności siebie i podnosi nasze poczucie wartości.

„Masz piękne … (tu wstaw nazwę części ciała)”

Chociaż komplement ten wydaje się być banalny, również może dać sporo radości. Doceniany zwłaszcza przez panie, które są dumne z któreś ze swoich części ciała.

„Lubię z Tobą przebywać”

Takie słowa usłyszeć by chciał każdy. Nie odnoszą się do wyglądu, a do tego, co w nas najcenniejsze, czyli do osobowości i charakteru.

„Masz wspaniałe… (tu wstaw cokolwiek, co się odnosi do komplementowanej osoby)”

Kolejny, bardzo uniwersalny komplement, który jeśli jest szczerze powiedziany, może dać wiele radości.

Komplementując pamiętajmy przede wszystkim o jednej rzeczy – mówmy prawdę, ale tylko tą przyjemną do ucha.