Kobieta z klasą

Kobieta z klasą

Kobieta z klasą w naszych wyobrażeniach z całą pewnością jest pewną siebie kobietom, uśmiechniętą i z dumą stawia każdy kolejny krok. Jeśli chodzi o jej wygląd zewnętrzny, ma też prawdopodobnie elegancką fryzurę i eleganckie ubranie. Staranny makijaż, dyskretną biżuterię i markową torebkę a w jej otoczeniu unoszą się luksusowe drogie perfumy. Nie ma w niej niepotrzebnych elementów, nie ma również przesady i przepychu. Mówiąc wprost, kobieta z klasą jest doskonała. Patrzysz na nią i wiesz, że jest prawdziwą damą. Warto jednak pamiętać, że klasa to coś więcej niż świetnie dopasowana sukienka i gustownie dobrana biżuteria. To właśnie całokształt kobiety, zwłaszcza jej zachowanie tak naprawdę odgrywa często wielką rolę. Perfekcjonizm, który w dzisiejszych czasach tak wiele kobiet próbuje osiągnąć, jest nieosiągalny na dłuższą metę. Kobiety starają się być idealnymi kochankami, żonami i matkami. Często nawet najmniejsze popełniane przez nas błędy są w stanie wywołać u nas psychiczny dyskomfort. Pamiętać należy, że tak naprawdę nie da się być perfekcyjnym. Jesteśmy tylko ludźmi mającymi swoje wady i słabości. Kobieta z klasą też nie jest perfekcyjna! Ona też popełnia błędy. Oczywiście nie znaczy to jednak, że mamy sobie odpuścić starania, jeśli popełnimy błąd, to starajmy się z niego wyciągnąć odpowiednie wnioski. Więc jakie są tak naprawdę dobre i cenne rady, aby stać się kobietą z klasą? Mam nadzieję, że dowiesz się tego w dalszej części artykułu.

Świadomość własnej wartości i dobre wychowanie.

Każda kobieta powinna być świadoma własnej wartości. Należy przy tym jednak być osobą skromną. Dama powinna odważnie przyznać się do własnych błędów, starając się je naprawiać i wyciągać przy tym solidne wnioski. Nie powinno się rozczulać nad każdym swoim niepowodzeniem, które nas napotyka. Istotną kwestią jest również bycie dyskretnym. Nie powinno się rozpowiadać całemu światu o szczegółach swojego życia prywatnego, najprościej w świecie nie wypada. Bądź sobą i myśl o sobie – tak jestem kobietą z klasą! Jak to mówią.. ćwiczenie czyni mistrza. Jeśli w dalszym ciągu nie znasz zasad savoir vivre, wprowadzaj je stopniowo w swoje życie. Początki bywają trudne, ale z czasem staną się codziennością. Ważne jest, by to, co robisz, sprawiało Ci przyjemność i satysfakcję. Najważniejsze jest, aby zachowanie zawsze było odczytane za spójne i naturalne, a osiągniesz to dzięki praktyce. Istotna jest konsekwencja w tym, co robisz! Należy zawsze, w każdej możliwej sytuacji stosować zasady dobrego wychowania.

Sztuka konwersacji.

Kobieta z klasą mówi jasno i wyraźnie. Jeśli czegoś nie zrozumie, potrafi się jasno i bezproblemowo poprosić o powtórzenie albo wyjaśnienie. Warto często się uśmiechać i patrzeć rozmówcy w oczy. Nie należy unikać trudnych tematów, ale należy podczas konwersacji być ostrożną i nie opowiadać o szczegółach swojego życia intymnego. Kobieta z klasą jest rzeczowa i konkretna. Podczas rozmowy warto jest być zorientowaną w wielu sprawach bieżących. Czytanie książek, chodzenie do kina czy też teatru wspomaga naszą widzę i pomaga podczas konwersacji. Gramatyka i znajomość poprawności językowej jest niezbędna. Może gramatyka niekoniecznie jest pomocna przy rozmowie ale z pewnością przydaje się przy wysyłaniu maili, czy też przy pisaniu SMS-ów. Błędy ortograficzne zrażą każdego. Nie ma nic gorszego w sytuacji gdy potrafimy popełnić podstawowe błędy.

Zadbana cera i zadbane dłonie.

Niewiele kobiet niestety może cieszyć się piękna i zadbaną cerą, jednak w dzisiejszych czasach istnieje wiele zabiegów, dzięki którym z całą pewnością osiągniemy wymarzony cel. Jak również można niedoskonałości sprytnie ukryć na co dzień kosmetykami kolorowymi, należy jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzić! Warto jednak pamiętać o codziennym nawilżaniu skóry, regularnych peelingach, dzięki którym cera zachowa naturalną świeżość. Zadbana skóra twarzy jest również istotną wizytówką kobiety z klasą. Jeśli jednak na twarzy występują większe problemy, z którymi nie jesteśmy sobie same poradzić, warto udać się do dermatologa. Makijaż powinien być staranny i naturalny. Niestarannie rozprowadzony podkład, rozmazany tusz, zbyt dużo różu na policzkach.. to wszystko sprawia, że nasz makijaż wygląda niechlujnie. Prawdziwej damie to nie wypada. Powinno się stawiać na naturalność, a raczej na pozorną naturalność. Kobiety z klasą umieją dopasować makijaż do pory dnia. Czerwona szminka jednak często jeśli, zamykamy oczy kojarzy się nam z kobietą z klasą. Często kobiety jednak się jej boją. nie wiedzieć czemu. Jest to taka tajna broń, jednak należy pamiętać, że decydując się na nią, powinniśmy zrezygnować z ciemnego i mocnego makijażu oczu. W sytuacji, gdy połączymy to i to, uzyskamy odwrotny efekt do zamierzonego, a tego raczej chcemy uniknąć.

Dłonie to jeden z pierwszych elementów, na jaki zwracamy uwagę poznając drugiego człowieka. Używamy ich do powitania, pożegnania, a także podczas komunikacji podczas spotkania. Warto zadbać o to, aby kobiecie dłonie były zadbane. Kobiecie z klasą nie wypada, aby chodziła z obgryzionymi paznokciami czy odpryśniętym lakierem. Zadbane paznokcie są symbolem kobiecości. W dzisiejszych czasach prościej jest nam zadbać o piękne dłonie. Manicure hybrydowy ułatwia nam życie! Pozwala na malowanie paznokci raz na dwa trzy tygodnie, co pozwala nam zaoszczędzić cenny czas. Kolor paznokci, jak również długość, mają ważne znaczenie, jeśli chodzi o bycie damą. Najlepiej stawiać na naturalność w długości jak i w kolorze. Dłonie kobiety zawsze powinny być dobrze nawilżone! Suche i szorstkie dłonie nie będą wyglądały dobrze nawet z przepięknym i idealnym manicure hybrydowym. Warto trzymać krem do rąk w torebce i starać się po niego sięgać na tyle często na ile to możliwe.

Czyste buty i idealnie dobrane ubranie.

Dobór odpowiedniego rozmiaru i fasonu ubrań do naszej sylwetki jest kluczowy. Kobieta z klasą zawsze nosi idealnie dopasowane ubrania! Nie powinniśmy nosić zbyt obcisłej koszuli, w której rozchodzą nam się guziki, wygląda to nieestetycznie. Nie musisz być mistrzynią tworzenia stylizacji, ale pewne pojęcia o modzie powinnaś posiadać. Kobietą wypada wiedzieć, jakie połączenia kolorów są dopuszczalne. Jakie elementy garderoby do siebie pasują, a jakie nie. Kobieta z klasą nie nosi brudnych butów, jak również nie zabierze ze sobą obdartej torebki. Wygląd butów mówi dużo o kobiecie, jak i o mężczyźnie. Jeśli jednak chcesz być postrzegana jak kobieta z klasą wśród ludzi, pamiętaj i pilnuj, aby Twoje buty wyglądały zawsze nienagannie. Należy również pamiętać, że nie ma sensu, będąc w sklepie na przecenie kupować masy niepotrzebnych nam ubrań, czy też .. za małych. Licząc, że kiedyś w końcu schudniemy. Warto kupić jedną a porządną rzecz, która przyda nam się do wielu stylizacji. Kolejna sprawa to dbanie o wygląd ubrań. Warto przed wyjściem sprawdzić, czy w bluzce, płaszczu nie wypadły żadne guziki, jak również zawsze starannie wyprasować swoje ubrania.

Cechy charakteru kobiety z klasą:

Cierpliwość, pozwala nam spokojnie dążyć do celu bez zniechęcania się faktem, że na rezultaty musimy poczekać.

Odpowiedzialność, bez niej nie ma dorosłości, a bez dorosłości nie ma kobiecości.

Optymizm, dzięki niemu wprawiamy innych w dobry nastrój i samą siebie.

Dyskrecja, przydatna nie tylko w byciu kobietą z klasą, jak również przydatna w życiu codziennym.

Empatia jest jedną z dwóch umiejętności zaliczanych do inteligencji emocjonalnej.

Sposób poruszania się.

Gracja i wdzięk to określenie, którym charakteryzować powinna się kobieta z klasą, dama. Kroki powinny być pewne i płynne, które świadczyć będą o pewności siebie i pełnej akceptacji swojego ciała. Jeśli Ty nie będziesz pewna tego, że dobrze wyglądasz, nikt tak nawet nie pomyśli. Swoją postawą i wyglądem dajesz ludziom sygnał, jak chcesz być postrzegana. Wyprostuj się i patrz prosto przed siebie. Staraj się poruszać kobieco, chodzenie na obcasach dopracowane do perfekcji to połowa sukcesu.

Zawsze trzymaj poziom!

Kobieta z klasą to tak naprawdę kobieta na poziomie. Kobiety z klasą wyróżnia pewien szczególny wdzięk. Tak w ubiorze, zachowaniu a ponadto niewymuszona elegancja. Dobre wychowanie i naturalność widać u niej na każdym kroku. Niezależnie od sytuacji zawsze potrafi zachować się na poziomie. Aby stać się damą, z całą pewnością należy unikać plotkowania i snucia intryg. Zawsze wie jak wybrnąć z kłopotliwych sytuacji i zawsze jest ubrana stosownie do okazji. Nowoczesna kobieta jest w dzisiejszym czasie odważna, pewna siebie i niezależna dokładnie to samo można powiedzieć o nowoczesnej kobiecie z klasą.

Klasy nie można się nauczyć, ale z całą pewnością można ją sobie ją wypracować. Bycie kobietą z klasą to świadome obranie określonego stylu życia i to od Ciebie zależy, kim się staniesz. Pamiętaj, że nikt nie potraktuje Cię jak damę, dopóki sama swoim zachowaniem nie udowodnisz, że nią jesteś.

Data aktualizacji wpisu: 24 kwietnia, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również