Jakiego mężczyzny szukają kobiety?

Jakiego mężczyzny szukają kobiety?

Recepta na stworzenie idealnego związku wcale nie jest prosta. Przeszkodę w szczęściu stanowić może niezgodność charakterów, która sprawia, że w wielu kwestiach partnerom trudno wypracować satysfakcjonujący obie strony kompromis. Warto zatem poznać kilka cech osobowościowych, na które panie zwracają szczególną uwagę wśród płci przeciwnej.

ROMANTYCZNY

Mężczyzna, który pragnie zdobyć serce swej wybranki, powinien przede wszystkim odznaczać się romantycznością. Nie chodzi jedynie o organizowanie uroczystych kolacji przy świecach czy też kupno pięknych kwiatów i drogocennych prezentów. Równie ważnym elementem romantyzmu jest bowiem umiejętność okazywania uczuć oraz obdarowywania partnerki czułymi gestami. Dzięki temu kobieta zyskuje świadomość, jak ważną odgrywa rolę w życiu partnera.

DELIKATNY

Choć z pozoru wydawać mogłoby się, że odważny macho, to typ mężczyzny cieszący się największą popularnością wśród kobiet, w zdecydowanej większości panie szukają zupełnie innych cech charakteru, w tym zwłaszcza pewnej dozy delikatności. Nie ma to nic wspólnego z tężyzną fizyczną i siłą. Kobiety w tym względzie koncentrują się w większym stopniu na wrażliwości oraz empatii, które determinują to, czy mężczyzna jest delikatny.

ZARADNY

Większym powodzeniem cieszą się również ci panowie, których cechą charakteru jest zaradność. Warunkuje ona bowiem to, czy mężczyzna jest w stanie zapewnić kobiecie wsparcie, stabilność i gwarancję bezpieczeństwa. Wiąże się ona również z odpowiedzialnością za podejmowanie decyzji.

SZCZERY

Panie w sposób szczególny cenią sobie szczerych mężczyzn, którzy dzielą się z nimi swoimi przemyśleniami, sukcesami, ale także problemami. W wielu przypadkach szczerość idzie w parze z wiernością.To właśnie na tych dwóch cechach budowane jest zaufanie w związku.

PEWNY SIEBIE

Ważną cechą, której kobiety szukają wśród płci przeciwnej, jest również pewność siebie, której nie należy mylić z zarozumiałością i narcyzmem. Dzięki niej mężczyzna może otoczyć wybrankę opieką i zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa.