Jak znaleźć sponsora

Jak znaleźć sponsora

Sponsoring jest tematem kontrowersyjnym. Nie znaczy to, że tego tematu nie ma, a wręcz przeciwnie-staje się on coraz bardziej popularny. Portale sponsoringowe sukcesywnie zyskują na popularności, co znaczy o wzrostowej tendencji zainteresowań związkami bez zobowiązań. Nikt nie powinien oceniać słuszności takiej relacji. Każdy z nas żyje tak, jak chce i nikt nie lubi wtrącania się. Jeżeli ktoś już jednak zdecyduje się na taki układ spraw, to być może portal sponsoringowy pomoże takiej osobie w osiągnięciu celu.

Poszukaj dobrze, a na pewno znajdziesz

Sięgając do historii, okazuje się, że idea sponsoringu towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Układ między osobami, jako forma relacji, został rozpowszechniony dzięki Internetowi i jego globalnym zasięgom. Kiedy nie było Internetu, nie mówiło się głośno o tego typu relacjach. Seks z pieniędzmi od zawsze były uzupełniającymi się wartościami.

Przed powstaniem Internetu osoby szukające potencjalnego sponsora lub sponsorowanego musiały podjąć różnego rodzaju działania, aby osiągnąć zamierzone korzyści. Swego czasu tego rodzaju wsparcie w postaci ogłoszeń można było znaleźć w gazetach czy czasopismach. Z pewnością, aby odszukać sponsora trzeba było się nagimnastykować, ponieważ nie istniało coś takiego jak adres e-mail. Nie był to temat, o którym się powszechnie rozmawiało. Przykuwał on uwagę, dlatego możliwości były dość sporo ograniczone.

Na szczęście, w dobie Internetu możesz bez większych trudności poszukać interesujących cię ogłoszeń. Warto poświęcić temu dłuższą chwilę i wybrać te oferty, które najbardziej pasują do naszych potrzeb.

Portal sponsoringowy – czy to odpowiednie miejsce?

Wiele tego typu ofert można znaleźć na forach tematycznych. Niestety w większość przypadków są one słabo kontrolowane pod względem komentarzy. Bardzo często takie wpisy spotykają się z falą krytyki, a większość treści w nich zawartych nie ma nic wspólnego z tematem, a wręcz zdarzają się bardzo obraźliwe określenia.

Znalezienie sponsorów nie jest łatwe. Pomocne mogą okazać się:

– serwisy i portale związane z tematyką sponsoringową,

– serwisy randkowe oraz niektóre media społecznościowe,

– kontakt w realu, np. odpowiednie bary, kluby lub restauracje,

– internetowe ogłoszenia, a czasem nawet tradycyjne.

Niestety w XXI wieku temat sponsoringu ciągle jest tematem tabu. Z drugiej strony, powstały już dedykowane sponsoringowi portale oraz serwisy. Są to m.in.:

Na wszystkich tych serwisach można znaleźć piękną kobietę czy bogatego mężczyznę. Można kupić czyiś czas za pieniądze lub inne interesujące korzyści. Nie trzeba posiadać milionów na koncie lub kilkunastu przebytych operacji plastycznych, aby znaleźć to, czego szukamy. Należy jednak, że na tego typu stronach, temat sponsoringu jest traktowany poważnie, więc ludzie niezdecydowani nie powinni marnować czasu tych, którzy traktują taką relację jako umowę wiążącą.

Znaleziony/a. Co robić w dalszej kolejności?

Umową jest umową, dlatego raczej unikaj zaangażowania uczuciowego. Zwykle wygląda tak, że paniom się wydaje, że złapały pana Boga za nogi. Niestety życie to nie bajka, a sponsorujący nie jest twoim księciem czy księżniczką. Twój projekt znalezienia partnera na całe życie może zakończyć się złamanym sercem i niespełnionymi marzeniami. To, że dostajesz drogie prezenty, jeździsz w dalekie podróże i bierzesz udział w ważnych bankietach lub spotkaniach, to wcale nie znaczy, że tak już będzie zawsze, a Twój sponsor zakochał się w tobie na zabój.

Nie jest tajemnicą, że im kobieta bardziej zadbana, a mężczyzna majętny, tym większe szanse na powodzenie i znalezienie sponsorów. W takich relacjach nie należy liczyć na piękno znajdujące się we wnętrzu człowieka. Oczywiście, jest to ważne, ale nie w sytuacjach, kiedy w grę wchodzą pieniądze.

Sponsoring z całą pewnością nie jest dla każdego. Tego typu relacji powinny unikać osoby o słabych nerwach i dużej uczuciowości. Cały czas należy pamiętać, że jest to tylko i wyłącznie umowa pomiędzy stronami, opierająca się na wzajemnych korzyściach. Nie oznacza to, że nie możesz przyjaźnić się ze swoim sponsorującym. Wręcz przeciwnie! Warto współpracować w jak najlepszych stosunkach. Pamiętaj jednak, że wśród sponsorów panuje przekonanie o dominacji. Z jednej strony jest to zrozumiałe, bo tak jak to jest w biznesie-kto płaci, ten wymaga. Z drugiej strony, jako sponsorowany powinieneś być nastawiony tylko na te działania, które są określone w umowie sponsoringowej. Nie wspominając już o sytuacjach poniżających, które absolutnie nie powinny mieć miejsca, chyba że jako strony zawierające umowę zdecydujecie inaczej. Musi być na to wyraźna zgoda sponsorowanego.

Jedni będą utożsamiać sponsoring z łatwym sposobem zarabianiem pieniędzy, podczas gdy drudzy będą tego typu relacje traktować czysto rozrywkowo. Ile ludzi, tyle różnych podejść i opinii. Najważniejsze, aby oby dwie strony czerpały satysfakcjonujące dla siebie korzyści. Pozytywnym aspektem jest fakt, że media społecznościowe ocieplają wizerunek relacji sponsora ze sponsorowanym.

W dobie szybkiego życia mamy coraz mniej czasu na znalezienie partnera, a co dopiero angażować się emocjonalnie. Jeżeli dobrze się rozejrzymy, to w naszym otoczeniu z całą pewnością znajdziemy dwoje osób, które łączy relacja sponsorska. Niektórzy mówią o tym wprost, ale większość jednak zgrabnie omija ten temat. W dzisiejszych czasach ludzie coraz nie chętniej biorą ślub, wiążą się formalnie, czy angażują. Uciekamy od zobowiązań na rzecz mniej stresującego i wymagającego życia. Coraz dłuższe godziny pracy i towarzyszący im stres nie wpływają pozytywnie na tego typu decyzje. Stąd też pojawił się sponsoring. Rozwiązanie, które wyszło naprzeciw wszystkim obawom związanymi z zobowiązaniami, uczuciami i stratą czasu. Może się okazać dobrym rozwiązaniem w przypadku samotnych osób szukających nowych doświadczeń.

Akceptacja społeczna

Społeczeństwo polskie jest w swoim charakterze dość konserwatywne. Pomimo że żyjemy w bardzo otwartym świecie, to jednak sponsoring jest wciąż tematem tabu. Znalezienie sponsora lub sponsorów wywołuje zakłopotanie, lub rumieńce na twarzy. Nie warto jednak kierować się głosem społeczeństwa i obawą przed tym, co ludzie powiedzą. Ludzie nie znają twojej sytuacji ani nie przeżyją za ciebie życia, które mamy tylko jedno. Każdy powinien robić i żyć w taki sposób, jaki mu pasuje, a ludziom nic do tego. Żadne negatywne komentarze rzucane pod adres sponsoringu nie powinny mieć wpływu na twoją decyzję. Pamiętaj, że cokolwiek byś w życiu nie robił, to ludziom naprawdę nie da się dogodzić. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał dużo do powiedzenia na temat, o którym nie ma pojęcia. Decyzja należy tylko i wyłącznie do ciebie.

Data aktualizacji wpisu: 18 maja, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również