Jak zakończyć romans

Jak zakończyć romans

Zakończenie romansu może się okazać nie tak prostą sprawą, zwłaszcza kiedy jeden z partnerów nie chce tego robić. Oczywiście, masz prawo to zrobić w dowolnym momencie, ale zastanów się, czy chcesz wylać kubeł zimnej wody, która do tej pory była Ci tak blisko. Wszystko zależy od relacji oraz więzi, która was łączyła. Niestety nie ma jednej recepty na to, jak zerwać z kochankiem, którego się kocha albo i już nie. Z drugiej strony jeśli uważasz, ze dla ciebie ten romans już nie ma sensu, to w porządku zachowaniem będzie poinformować o tym swojego partnera. Bezsprzecznie dużo łatwiej jest zakończyć romans, w którym już nie ma uczucia.

Czym jest romans?

Nie ma znaczenia czy jest romans z żonatym, czy romans z mężatką. Romans jest relacją zaufanych partnerów, która opiera się na ustalonych przez dwie strony zasadach. Romas może być ukryty, czyli taki, o którym wiedzą tylko partnerzy, ponieważ traktują taką relację jako odskocznie od życia codziennego, ale nie chcą przez to stracić swoich stałych partnerów. Romans jawny jest związkiem dwóch osób, ale jest to swego rodzaju przelotna znajomość lub relacja, która trwa określony okres czasu np. romans wakacyjny. Partnerzy nie muszą wówczas ukrywać stosunków, jakie ich łączą. Wszystko wygląda pięknie do czasu, aż któraś ze stron zdecyduje się taki romans zakończyć. Temat zaczyna się robić skomplikowany w momencie, jeśli druga osoba wcale nie chce kończyć relacji. Najgorszym scenariuszem jest, gdy w grę zaczynają wchodzić uczucia, tym bardziej jeśli są one jednostronne.

Kochanek jak z nim postępować

To, jak powinno się postępować z kochankiem, zależy od układu, jaki ustaliliśmy z kochankiem. Wchodząc w taką relację, która nie jest związkiem stałym, należy ustalić „zasady gry” z drugą osobą. Tak naprawdę to tylko od was zależy, jak ta relacja będzie wyglądała. Otóż możecie ustalić, że widujecie się tylko raz lub dwa razy w tygodniu w celu zaspokojenia potrzeb seksualnych, a może też to przybrać zupełnie inny charakter. Również możecie ustalić z partnerem wspólne wyjścia, spotkania czy wyjazdy. Jesteście kowalami własnego romansu, więc tylko i wyłącznie od was zależy, jakiego charakteru temu nadacie. Jedno jest pewne i nigdy nie powinno ulec zmianie – musisz czuć się w takim związku szczęśliwie lub po prostu muszą ci odpowiadać takie układy, a nie inne. Nie zwracaj uwagi na to, jaki romans prowadzi twoja przyjaciółka lub twój kumpel. Każda relacja jest inna, ponieważ nie ma na świecie dwóch takich samych osób. Okazuj swojemu kochankowi szacunek i zrozumienie, jakiego sam/a wymagasz lub oczekujesz.

Jak zerwać z kochankiem, którego się kocha

Jeżeli partner przestał być z jakichś powodów obiektem twoich zainteresowań, to rzeczywiście powinno się przemyśleć temat rozstania. Dobrym pierwszym krokiem będzie szczera rozmowa zaufanych partnerów, abyś się przekonał/a, na czym stoisz i jakie są plany twojego partnera wobec ciebie. Jeżeli nadal podtrzymujesz swoją decyzję, no to niestety czeka cię poważna rozmowa, która może nie zakończyć się miło. Teoretycznie każdą relację możesz zakończyć w dowolnym momencie, ale zazwyczaj zależy na niezranieniu drugiej osoby. No chyba że ta osoba nas w jakiś sposób skrzywdziła i musisz zakończyć tę relację z szacunku to samego/samej siebie. Z pewnością musisz odbyć rozmowę z taką osobą i wyjaśnić przyczyny, jakie zadecydowały o decyzji zakończenia romansu. Temat może nie być prosty, jeśli wokół sytuacji biorą górę uczucia. Z jakiegoś uzasadnionego interesu zdecydowałeś/aś się na ten krok, więc teraz musisz wziąć się w garść i te informacje przekazać partnerowi.

Jak zapomnieć o kochance

Nie będzie niespodzianką fakt, jeśli powiemy, że nie zapomnisz o kochance tak po prostu w dowolnym momencie. Ciężko z dnia na dzień zapomnieć o kimś, kto wypełniał dużą część naszego życia. Mamy w zanadrzu kilka propozycji. Być może któraś spodoba ci się na tyle, że postanowisz z niej skorzystać. Aby zapomnieć nie tylko o kochance, ale także o osobie, która była lub jest dla ciebie ważna, wypróbuj poniższe podpunkty.

zmiana otoczenia – na pewno istnieją takie miejsca, które tylko i wyłącznie kojarzą ci się z tą osobą. Jeżeli to nie jest konieczne, unikaj uczęszczania do nich. Jeśli to była jakaś kawiarnia lub restauracja, spróbuj ją zmienić na inną, a kto wie? Może poznasz tam jakąś ciekawą osobowość?

wyjdź do ludzi – unikaj samotnego siedzenia w domu. Na pewnym etapie, szczególnie na początku, będziesz unikał/a towarzystwa, bo przecież nikt nie jest „nim/nią”. Z czasem to może stać się niebezpieczne, ponieważ unikanie znajomych lub imprez, może prowadzić do objawów depresyjnych,

idź na siłownię – zapisz się do klubu fitness w twojej okolicy lub może na jakiś kurs tańca? Chodzi o to, aby znaleźć sposób na pozbycie się negatywnych emocji oraz wyzwolenia endorfin, czyli hormonów szczęścia. Pomyśl, jaka aktywność sprawiałaby ci przyjemność lub może od dłuższego czasu myślałeś o jakimś sporcie.

znajdź sobie hobby – znalezienie hobby pozwoli ci na odwrócenie uwagi i myśli od kochanki, której już w twoim życiu nie ma. Zajęcie się czymś, co dosłownie zajmie twoją głowę, spowoduje, że będziesz mniej myślał, o tym co cię boli.

weź nadgodziny – ten sposób jest dobry, jeśli lubisz swoją pracę i wiesz, że możesz się do czegoś przyczynić, biorąc nadgodziny i oczywiście, jeśli zostaniesz za to słusznie wynagrodzony. Nie jest to zła propozycja, ponieważ skorzystasz na tym ty i twój szef także. Z drugiej strony jeśli jesteś specjalistą w fachu, to możesz w dowolnym momencie zacząć działać jako freelancer i wykonywać dodatkowe zlecenia po godzinach,

nadrób rodzinne zaległości – żyjąc w dzisiejszym pędzie, każdy z nas może sobie zarzucić, że zaniedbujemy członka lub członków naszej rodziny. Może spróbuj zacieśnić rodzinne więzi. Temat do rozmowy zawsze się znajdzie.

Jako ludzie jesteśmy zbudowani w taki sposób, że nie lubimy zmian. Przyzwyczajamy lub dostosowujemy się do danych warunków, a kiedy przychodzi czas na zmianę (przeprowadzka, rozstanie, zmiana pracy, zmiana diety itp.), to pojawia się w nas wewnętrzny lęk, który nie wie, czego się ma spodziewać i stara się nas przestraszyć. Oczywiście dotyczy to głównie zmian, na które nie jesteśmy przygotowani lub wcale ich nie chcemy. W danym momencie wydaje się nam, że nie poradzimy sobie ze zmianą sytuacji lub otoczenia. W rzeczywistości adaptujemy się do panujących warunków i powiedzenie „kiedyś się będziesz z tego śmiał/a” zaczyna brzmieć bardzo prawdziwie. Na szczęście mało jest takich sytuacji bez wyjścia, a nuta obdarzyła nas rozumem, który podpowiada jak się do danej sytuacji przygotować. Teraz może ci się wydawać, że zapomnienie o kochance lub kochanku jest niemożliwe, jednakże z czasem sam/a zaczniesz dostrzegać, że wspomnienie tej drugiej osoby boli coraz mniej. Na pewno ułatwisz sobie zadanie, jeśli od razu zamkniesz temat i nie będziesz wracał do wspólnych wspomnień, zdjęć i chwil. Super jeśli wywołują one u ciebie uśmiech, ale jeśli tylko się przez to dołujesz, to raczej oszczędź sobie takich wspominek. Nie jest to łatwe, ale musisz zaakceptować fakt, że to co było, już nie wróci i już tego nie ma, a ty musisz żyć i iść dalej. Staraj się poświęcić aktywnościom, które raczej odwrócą twoją uwagę od braku kochanka lub kochanki, a nie poddawaj się melancholijnym nastrojom i obniżającym nastrój rozpamiętywaniu. Nie jest to łatwy czas, więc musisz sobie pomóc, zamiast się jeszcze dobijać. Sam/a najlepiej wiesz, co odwraca twoją uwagę od myśli, więc po prostu się temu poświęć. Mówią, że czas nie leczy ran, lecz tylko przyzwyczaja do bólu. Jakakolwiek racja na ten temat nie miałaby zastosowania, to fakt jest taki, że z czasem inaczej patrzymy na pewne fakty i rozwój wydarzeń.

Data aktualizacji wpisu: 24 kwietnia, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również