Jak ustalić warunki sponsoringu?

Jak ustalić warunki sponsoringu?

Gdy dopiero co wchodzisz w świat sponsoringu, wiele rzeczy stanowi dla Ciebie totalną zagadkę i z pewnością trudno Ci sobie wyobrazić, w jaki sposób do nich podchodzić. Do takich bez wątpienia należą kwestie finansowe. Prawda jest taka, że osoby decydujące się na sponsoring robią to po to, aby ustabilizować swoją sytuację ekonomiczną. Szybko się jednak rozczarowują, gdy profity – jakie sobie wyobrażały – nie przychodzą tak szybko, jakby tego chciały.

Czego się spodziewać?

Nie oczekuj tego, że już na pierwszym spotkaniu zostaniesz obdarowany/a wieloma prezentami lub otrzymasz pieniądze. Tak naprawdę dopiero, gdy się poznacie i macie możliwość sprawdzić, czy jest między Wami chemia niezbędna do rozpoczęcia relacji, możesz liczyć na to, że sponsor zainteresuje się wspieraniem Cię finansowo. W sponsoringu nie chodzi przecież o to, aby bogaty/a mężczyzna, czy kobieta dokonywał opłat za Twoje „usługi”, a o to, żeby polepszeniu uległo całe Twoje życie. Jeśli oboje uznacie, że chcecie kontynuować znajomość, przyjdzie czas na to, aby przygotować obopólnie korzystne rozwiązanie.

Przykładowe warunki sponsoringu

1. Sponsor wspiera Cię finansowo w zamian za doskonałe towarzystwo. Prowadzicie osobne życia, jednak pomaga Ci on rozwijać się pod względem zawodowym, czy realizować cele osobiste. W tym celu oblicz swoje koszty życia i podwój je. W taki sposób uzyskasz kwotę, która pozwoli Ci pozostać spełnionym/spełnioną jako sugar babe.

2. Jesteście tzw. sugar couple. Oznacza to, że spędzacie wiele czasu razem. Sponsor utrzymuje Cię, opłaca rozrywkę, udogodnienia. Niektórzy twierdzą, że ta opcja jest jak miesiąc miodowy tylko, że bez zobowiązania w postaci ślubu.

Istnieje również trzecia opcja. W tym przypadku nic nie ustalasz ze swoim sponsorem, a jedynie patrzysz, jak sytuacja się rozwija i czy Ci odpowiada. Niektóre sugar babe o nic nie proszą, ani nic nie oczekują od swoich partnerów. Mówią o tym, że gdy sponsor nie czuje na sobie presji daje znacznie więcej. Jednak pozwolić sobie na taki układ nie każdy może. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na opłacenie czynszu za mieszkanie, czy podstawowe potrzeby, to ta opcja z pewnością nie będzie dla Ciebie.

Zaufanie w sponsoringu

Opcja trzecia opiera się na zaufaniu. Aby jednak móc zaufać, konieczne jest przeprowadzenie „wywiadu” na temat stanu finansów sponsora. Nie mowa tutaj oczywiście o żadnym śledztwie, ale pamiętaj, że dopiero co wchodzisz w nową relację i musisz mieć pewność, że jest ona tym, czego oczekujesz.

Poszukując sponsora zajrzyj na portal sponsoringowy, gdzie znajdziesz wielu interesujących gentlemanów, którzy będą chcieli Ci pomóc w utrzymaniu swojej ekonomii na właściwym poziomie.

Data aktualizacji wpisu: 22 lipca, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również