Fwb co to znaczy

Fwb co to znaczy

Macie wspólne zainteresowania i dobrze czujecie się w swoim towarzystwie, ale nie szukacie stałego związku? A może jesteście dobrymi przyjaciółmi od lat, rośnie w Was pożądanie na swój widok jednak mimo to, nie darzycie się głębokim uczuciem i nie interesuje Cię pełnoprawny związek? Co powiesz na to, żeby do waszej relacji dodać seks i… nic więcej? Prosty układ – czysta przyjemność i żadnych zobowiązań.

Friends with benefits – co znaczy fwb

Friends with benefits (w skrócie: FWB) czy też sex firends to w najprostszym tłumaczeniu „przyjaźń z korzyściami„. Inaczej rzecz ujmując, jest to układ, który przypomina prawdziwy związek, jednak w rzeczywistości opiera się na przyjaźni połączonej z seksem. Krótko mówiąc – jest to po prostu seks bez zobowiązań i emocjonalnego zaangażowania. Friends with benefits to rodzaj relacji pomiędzy dwojgiem osób, które nie są ze sobą w stałym związku, ale przyjaźnią się i dobrze czują się w swoim towarzystwie. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to po prostu zwykli znajomi, jednak nie do końca, ponieważ oprócz przyjaźni dodatkowo łączy ich seks.

Relacja fwb jest szczególnie popularne w dużych miastach, gdzie ze względu na pracę i chęci odnoszenia w niej jak największych sukcesów, młodzi ludzie rezygnują z założenia rodziny albo po prostu odkładają to w czasie. Co więc z ich potrzebami seksualnymi? Na to odpowiedź znajduje się właśnie w związku Friends with benefits.

Friends with benefits – na czym polega seks bez zobowiązań i czy warto wejść w taką relację

Relacja fwb to czysty układ, który polega na regularnym seksie z przyjacielem. Jednak należy pamiętać, że wyklucza ona wszelkiego rodzaju sentymenty, uczucia i zobowiązania względem siebie – już od samego początku trwania relacji. Jeśli chcesz zaspokoić swoje potrzeby seksualne, ale nie chcesz pakować się w stały związek, który będzie pochłaniał zbyt dużo Twojego czasu i będzie Cię w pewien sposób ograniczał, to związek fwb jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Zwolennicy relacji fwb zgodnie przekonują, że taki układ niesie ze sobą same korzyści, ale pod warunkiem, że każde z Was będzie trzymać się określonych zasad. Statystycznie relacja ta jest dużo łatwiejsza dla mężczyzn niż dla kobiet, ponieważ dużo lepiej radzą oni sobie w sytuacji, która polega wyłącznie na zaspokajaniu seksualnych potrzeb i nie wymaga zaangażowania emocjonalnego. Z kolei kobiety, mimo że na początku taki związek bardzo im się podoba, to zazwyczaj szybko się angażują, poddają uczuciom i zaczynają chcieć od drugiej osoby czegoś więcej niż samego seksu.

Tajemnice udanej relacji friends with benefits

Macie wspólne pasje, ale brakuje Wam spełnienia w sferze seksualnej? Postaw na związek friends with benefits, a Twoje życie odmieni się o 180 stopni. Poznaj przepis na sukces takiej relacji!

Jasno ustalcie granice swojej relacji

Im więcej szczegółów w związku friends with benefits, tym lepiej dla was i Waszej przyjaźni. Pamiętajcie, że relacja friends with benefits wyklucza jakiekolwiek zaangażowanie, sentymenty czy sceny zazdrości. Wasz układ, poza przyjaźnią, sprowadza się jedynie do zaspokojenia seksualnych potrzeb.

Bądźcie ze sobą na maksa szczerzy

Tylko wtedy będziecie mogli w porę uchronić Waszą przyjaźń przed kompletnym zniszczeniem i uniknąć dramatów, które zazwyczaj rozgrywają się po zbytnim emocjonalnym zaangażowaniu. Jeśli twierdzisz, że nigdy nie poczujesz nic więcej do drugiej osoby, to prawdopodobnie jesteś w błędzie. Mimo że na początku tego typu relacje to tylko świetna zabawa, to z upływem czasu, któreś z Was w końcu się zaangażuje. Czasami wystarczy raz na jakiś czas zapytać drugą osobę, czy między Wami nic się nie zmieniło i czy taki układ dalej jej odpowiada. Podstawą tego typu relacji jest szczera rozmowa – dużo rozmawiajcie i nie oszukujcie siebie samych i siebie nawzajem. Jeśli tylko zaczynasz odczuwać potrzebę częstszego spotykania się ze swoim friend with benefits, czujesz, że coraz bardziej zaczyna Ci zależeć albo co gorsza, niekiedy zaczynasz być zazdrosna, kiedy rozmawia z inną kobietą, jak najszybciej z nim porozmawiaj. To normalne, że wasze potrzeby i pragnienia zmieniły się wraz z biegiem czasu. Jednak wtedy trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i pogodzić się z tym, że wasza relacja fwb dobiegła końca. Im szybciej zareagujecie, tym mniej będziecie cierpieć. Pamiętaj, że zrodzenie się uczucia, nie zawsze zwiastuje zakończenie związku, jaki jest między Wami. Może druga osoba też zaczęła się angażować i chciałaby spróbować czegoś więcej? Po trzecie, miejcie świadomość tego, że wasza relacja może kiedyś się skończyć, dlatego na pierwszym miejscu zawsze stawiajcie Waszą przyjaźń, a dopiero później seksualne przyjemności. Tak, by kiedy relacja friends with benefits dobiegnie końca, to Wasza przyjaźń pozostała.

Koniecznie pamiętajcie o zabezpieczeniu podczas seksu

Ochroni Was to zarówno przed niechcianą ciążą, jak i przed niebezpiecznymi chorobami, np. HIV. Przecież nikt nie powiedział, że druga osoba nie może szukać przyjemności gdzie indziej.

Lepiej zachowajcie swoją relację w tajemnicy

Niech to będzie układ tylko Wasz i nikogo więcej. Po co inni mają interesować się szczegółami waszego związku? Im mniej osób będzie wiedzieć o Waszych relacjach, tym lepiej dla Was. Unikniecie w ten sposób zbędnych pytań, dociekliwości i denerwujących plotek.

W relacji „przyjaźni z korzyściami” najważniejsza jest przede wszystkim szczerość wobec samego siebie i świadomość, czego chcesz od życia. Jeśli tak naprawdę szukasz miłości na całe życie, to friends with benefits nie będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Z kolei, jeśli jesteś pewien, że nie potrzebujesz teraz stałego związku, a jedynie chcesz zaspokoić swoje seksualne potrzeby z kimś, komu ufasz, to śmiało możesz spróbować.

Data aktualizacji wpisu: 18 maja, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również