Friends with benefits – wady i zalety

Friends with benefits – wady i zalety

Współczesny świat to nie tylko rozwój technologii, medycyny i innych dziedzin, ale też zupełna zmiana jeżeli chodzi o świat społeczny. Doskonałym na to przykładem jest zjawisko friends with benefits. Co oznacza to określenie? To relacja dwóch osób, rzecz jasna damsko – męska, które się ze sobą kumplują, lubią spędzać ze sobą czas, mają sporo wspólnych zainteresowań i tematów, a przy tym wszystkim chodzą ze sobą do łóżka. Tak po prostu, dla zabawy i satysfakcji obydwu stron, w założeniu bez totalnie żadnych zobowiązań.

Zalety takiego układu

Zalety takiego układu to z pewnością to, że jeżeli nie ma się stałego partnera, z którym układa się sobie życie, można mieć naprawdę bardzo udany seks z przyjacielem. A w końcu potrzeby seksualne ma każdy z nas, trudno udawać, że tak nie jest. Na dłuższą metę nie da się ich tłumić, dlatego też ludzie wchodzą właśnie w takie układy. Dla obydwu stron przynajmniej przez jakiś czas jest jasne, że łączy ich tylko i wyłącznie świetny seks.

Friends with benefits – wady i zalety

Wady takiego układu

Trudno jednak nie wspomnieć również o wadach takiego układu. Najczęściej związane są one z tym, że jedna ze stron zwyczajnie może bardziej zaangażować się w relację. Seks to niesamowita bliskość pomiędzy dwoma osobami – dla wielu osób trudno jest oddzielać go od miłości i zaangażowania emocjonalnego. Jeżeli właśnie takie uczucie zaczyna kiełkować, jedna ze stron ma poważny problem. Zwyczajnie może zostać ze złamanym sercem i straconymi nadziejami na to, że kumpelską relację uda się jeszcze wskrzesić i odbudować. To naprawdę trudne, jeżeli ludzie zaczęli uprawiać ze sobą seks. Po przekroczeniu tej granicy fizycznej bliskości, o zwykłym przyjaźnieniu się raczej już trudno mówić.

Co zrobić, gdy nie ma się partnera, a chce cię mieć udany seks

Układ typów friends with benefits to jedno z rozwiązań, ale na pewno ani nie najprostsze, ani nie najlepsze. Jeżeli chciałby się prowadzić aktywne życie seksualne, ale zwyczajnie brak partnera, którego darzy się jakimś cieplejszym uczuciem czy miłością, warto pomyśleć o czymś takim jak sponsoring. Wiele osób naprawdę ma ochotę na to, by zostać osobą do towarzystwa, osobą, z którą można nie tylko pójść do łóżka, ale też na przykład umówić się na kolację albo imprezę. Tego typu oferty można znaleźć w miejscu takim jak portal sponsoringowy goldbikiniclub.com. Warto wejść na portal i zobaczyć, jak interesujące osoby zostawiają tam do siebie namary. To nie musi być rozwiązanie na całe życie, ale na jakiś czas, zanim znajdzie się wybrankę lub wybranka serca.