Jaki drink, dla jakiej kobiety? część II

Jaki drink, dla jakiej kobiety? część II

Poprzednim razem zdradziliśmy Wam 3 rodzaje spersonalizowanych drinków. Ciekawi kolejnych propozycji, które mogą być świetnym wstępem do rozmowy z dziewczyną która zapewne zaintrygowała Was na imprezie lub bankiecie? Przyjrzyjmy się rozgadanej i bujającej w obłokach artystce oraz dziewczynie petardzie, która czuje się w swoim żywiole będąc na parkiecie.

4. ARTYSTKA

Wielkie okulary na nosie, szalone kolorowe poncho oraz nieokreślona ilość bransoletek na rękach to właśnie artystka. Wokół niej grupa ludzi z zaciekawieniem słuchających opowiadań o tegorocznym festiwalu filmów ambitnych. Jej doskonała orientacja w kulturze i sztuce oraz nieprzeciętny image mocno Cię pociągają i dzisiejszego wieczoru nie marzysz o nikim innym jak o niej. Drink dla artystki? Musi to być na pewno coś nieszablonowego, wyjątkowego, coś, co będzie miało dziwną nazwę i niepowtarzalny smak. Tutaj przedstawiamy dwie propozycje. Pierwsza będzie bardzo nietypowa i nie w każdym klubie będzie można ją zakupić. Druga propozycja będzie mniej niszowa i nie będzie problemu z jej zakupem, ale będzie równie dobra i intrygująca.

Devil’s Punchbowl

Składniki:

75 ml srebrnej tequili

2 łyżki suszonych kwiatów hibiskusa

200 ml wody

25 ml soku z limonki

50 ml syropu z agawy (woda/syrop z agawy w proporcji 50:50)

3 łyżki stołowe pasty z tamaryndowca

kilka kostek lodu

Przygotowanie:

Sok z hibiskusa wlej do shakera, dodaj pozostałe składniki (tequilę, sok z limonki, syrop z agawy i pastę z tamaryndowca), kilka kostek lodu. Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą. Koktajl przelej do wysokich szklanek. Udekoruj pomarańczą lub limonką.

Caipirinha

Składniki :

4 cząstki limonki

75 ml Cachaçca

3 łyżeczki cukru brązowego

kruszony lód

Przygotowanie:

Limonkę sparz, przekrój na 4 części. Wrzuć do wysokiej szklanki, wyciśnij, dodaj cukier i rozmieszaj z sokiem z limonki. Następnie wrzuć pokruszony lód do wysokości 3/4 szklanki. Wlej Cachaçę, potrząśnij. Podawaj z szeroką słomką, ponieważ podczas picia drinka powinien być wyczuwalny cukier. Udekoruj wszystko listkami mięty.

5. PETARDA

Dziewczyna żywioł, wszędzie jej pełno. Ma tyle energii, że nic nie jest w stanie jej powstrzymać. Na parkiecie jest od samego początku imprezy i nie wygląda na to, by szybko zamierzała go opuścić. Ciężko będzie ją okiełznać i przyciągnąć jej uwagę, ale nie martw się…jest taki drink, którego samo przygotowanie zwróci wszystkie oczy w Twoją stronę. Ze względu na to, że samo stworzenie tego drinka wymaga dużej precyzji, to nie każdy barman jest w stanie dać sobie z nim radę. W dobrym klubie jednak nie powinno być z tym problemu. Ognisty drink dla ognistej dziewczyny.

Składniki:

40ml likier Sambuca

1 łyżeczka brązowego cukru

cynamon

Przygotowanie:

Przedziuraw serwetkę i wetknij w nią, łamaną rureczkę. Następnie do kieliszka nalej Sambucę, dodaj łyżeczkę cukru. Zawartość kieliszka podpal, okrecając kieliszek, leżący na whiskówce, w taki sposób, by cukier się skarmelizował. Do podpalonego roztworu dosypuj po szczypcie cynamonu, uzyskasz, dzięki temu mgiełkę, która rozprzestrzeni aromat palonej Sambuci.

Gdy cukier się skarmelizuje, roztwór przelej do whiskówki, a następnie whiskówke przykryj kieliszkiem. Kiedy płomień zgaśnie, w kieliszku zbiorą się opary. Kieliszek przestaw na serwetkę z rurką.

Jak spożywać?

Najpierw wypij zawartość whiskówki. Następnie przez rurkę wciągnij opary z kieliszka.