Czego ona na pewno NIE chciałaby usłyszeć?

Czego ona na pewno NIE chciałaby usłyszeć?

Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie tak bardzo, że możemy nawet powiedzieć, że czasem mówią innymi językami. Może Ci się wydawać, że prawisz jej komplement albo rzucasz nic nie znaczącą uwagę, a ona odbierze to jako przytyk do jej wyglądu czy zachowania i zapamięta to sobie na bardzo długo. Właśnie dlatego, dobrze jest wcześniej przygotować listę rzeczy, których lepiej nie mówić swojej dziewczynie.

1. „Moja mama robiła to inaczej”

Wszyscy wynieśliśmy z domu pewne przyzwyczajenia. Jesteśmy przekonani, że szarlotka albo pierogi naszej mamy są najlepsze na świecie. Lepiej jednak nie wypominać swojej dziewczynie, że robi coś gorzej czy inaczej niż nasza mama. Oczywiście, że wiele rzeczy będzie robić inaczej, w końcu jest całkowicie inną osobą. Porównywanie jej z matką sprawi jej jedynie przykrość, będzie miała wrażenie, że nigdy nie zdoła jej dorównać, a to może później doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji w rodzinie.

2. „Może powinnaś przejść na dietę?”

Nie komentuje się figury swojej partnerki, jeśli nie chce spać się na kanapie. Kobiety i tak bardzo wiele czasu poświęcają na rozmyślanie o tym, czy nie są za grube, negatywne uwagi na ten temat od ich mężczyzn jedynie popsują im humor. Zamiast tego starajmy się je wspierać, budować ich poczucie wartości i tylko w skrajnych przypadkach w bardzo delikatny sposób mówić im takie rzeczy.

3. „Może być”

Kobiety często pragnął usłyszeć od swoich mężczyzn ich zdanie na tematy, o których oni nie mają bladego pojęcia. Jeśli zapytasz faceta czy podoba mu się jakiś samochód, to od razu wyrazi swoją opinię, ale jeśli zapytasz go o spódnicę czy fryzurę, czuje się kompletnie zagubiony. To, jak się prezentują i co mają na sobie kobiety jest dla nich samych bardzo ważne, dlatego tak złości je obojętność ich partnerów na te kwestie. Dziewczyny często stroją się i dbają się właśnie dla swoich chłopaków i dlatego pytają ich o zdanie.

4. „Widziałaś jaka laska?”

Kiedy jesteście razem na imprezie albo idziecie przez miasto powinieneś powstrzymać się od komentarzy na temat innych dziewczyn. Nie komplementuj na głos innych kobiet ani ich nie krytykuj, bo może stać się to początkiem sprzeczki. Najlepiej jeśli będziesz udawał, że w ogóle ich nie zauważasz i że całą swoją uwagę skupiasz na swojej partnerce. Niech poczuje się wyjątkowa. Komentarze tego typu zostawmy sobie na wypad w męskim gronie.

Data aktualizacji wpisu: 15 czerwca, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również