Czego na pewno nie powinieneś mówić kobiecie?

Czego na pewno nie powinieneś mówić kobiecie?

Istnieją pewne rzeczy, których mężczyzna nigdy nie powinien mówić swojej kobiecie, jeśli nie chce wywołać kłótni.W poprzedniej notce omówiliśmy już kilka wstępnych aspektów tego tematu. Oczywiście każdy związek jest inny i wiele kobiet nie obrazi się po usłyszeniu negatywnego komentarza, ale lepiej ‒ na wszelki wypadek ‒ unikać pewnych drażliwych tematów. Czego ona na pewno NIE chciałaby usłyszeć?

1. „Czy to TE dni?”

Tak, w ciągu miesiąca jest kilka dni, w których kobieta ma prawo być zrzędliwa i wpadać w złość. PMS to naprawdę nic fajnego. Zakładanie jednak, że za każdym razem, kiedy ona wpada w zły humor odpowiadają za to hormony, może się skończyć dla faceta źle. Nie każdy jej nastrój musi być spowodowany czynnikami biologicznymi. Zamiast zadawać takie pytania lepiej przytulić ją, rozbawić, podsunąć miły prezent i dopiero wtedy zapytać, co się dzieje.

2. „Nigdy się nie ożenię”

Nie chodzi o to, że kobieta chce za wszelką cenę od razu zaciągnąć Cię do ołtarza albo że oczekuje wyznania dozgonnej miłości. Ślub kojarzy się jej z trwałym i szczęśliwym związkiem. To, że nawet nie rozważasz możliwości ożenku, będzie dla niej sygnałem, że nie chcesz się wiązać na poważnie albo że to ona nie jest dla Ciebie wystarczająco dobra. Najlepiej unikać tego tematu, jeżeli macie rozbieżne zdanie w tej kwestii.

3. „Kobiety po prostu się do tego nie nadają”

Nie mów kobiecie, co może zrobić, a czego nie może, bo za wszelką cenę będzie chciała udowodnić Ci, że się mylisz. Z pewnością taki komentarz sprawi, że poczuje niedowartościowana i niedoceniona. W dodatku zapewne się obrazi.

4. „Zachowujesz się jak moja była”

Temat byłych partnerów jest bardzo drażliwy i najlepiej omijać go z daleka. Nie opowiadajmy naszej drugiej połówce o tym, jak to wspaniale spędzaliśmy czas z naszą byłą, bo może się ona poczuć zazdrosna albo odnieść wrażenie, że jeszcze coś czujemy do ex. Porównywanie obecnej dziewczyny do poprzedniej jest jeszcze gorszym pomysłem i nigdy nie kończy się dobrze. Kobieta doskonale zdaje sobie sprawę, że byłeś z kimś przed nią, ale nie chce o tym słyszeć, woli wierzyć, że kochasz ją tak mocno, ze zapomniałeś o wszystkich jej poprzedniczkach.

Data aktualizacji wpisu: 18 maja, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również