Co na kaca?

Co na kaca?

Późnowieczorne imprezy ze znajomymi, różne okazje, takie jak sylwester, święta, wesela, urodziny, imieniny, wieczory kawalerskie lub panieńskie: te wszystkie sytuacje zwykle łączy co najmniej jedna wspólna rzecz. Jest nią obecność alkoholu. Niektórzy nie wyobrażają sobie zabawy bez procentów, ale jak wszystko co dobre, alkohol ma także swoją ciemniejszą stronę. Następnego dnia przyjdzie nam się zmierzyć z kacem. Co zrobić, aby sobie z nim poradzić?

1. Obfity posiłek

Pierwszy sposób na kaca wymaga pomyślenia i wykonania założeń jeszcze przed imprezą. Należy bowiem przed jego spożyciem zjeść duży posiłek. Najlepiej, aby był on jak najtłustszy. Po co się to robi? Aby zmniejszyć ilość wchłanianego do krwi alkoholu. Dobrym wyjściem będzie posilenie się rosołem.

2. Witaminy

Drugi sposobem, który również wymaga działań zapobiegawczych jest spożycie dużej ilości witaminy C. Ma ona takie same działanie jak spożycie tłuszczów. Dobrym wyborem będą również witaminy z grupy B lub ogólnodostępny preparat wielowitaminowy.

3. Nie mieszaj!

Kolejne sposoby to zachowania podczas picia. Pamiętajmy, aby starać się nie mieszać alkoholi, dzięki czemu być może uda nam się uniknąć porannego bólu głowy i nudności. Dobrze jest w czasie imprezy dużo się ruszać. Oczywiście nikt nie mówi o bieganiu, ale na przykład taniec może być dobrym rozwiązaniem. Oprócz napojów procentowych spożywajmy również duże ilości wody i soków owocowych, które zawierają wspomnianą już witaminę C. Także różne przekąski będą jak najbardziej wskazane.

4. Woda!

Co jeśli jednak, mimo naszych działań zaradczych, następnego dnia obudzimy się w kiepskiej formie? Na pewno w takiej sytuacji musimy pić jak najwięcej wody. Specjaliści mówią o tym, aby było to około dwudziestopięcioleciu mililitrów wody co pół godziny. Nie musimy tego jednak dokładnie mierzyć. Ważne tylko, aby pić ją regularnie przez cały dzień, co pozwoli nawodnić zmęczony alkoholem organizm.

Data aktualizacji wpisu: 18 maja, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również