Co jej ciało mówi, gdy się jej podobasz? Część II

Co jej ciało mówi, gdy się jej podobasz? Część II

W poprzedniej notce omówiliśmy kilka najważniejszych aspektów „zachowań ciała” kobiety. Nie myślcie, że wystarczy poznać tylko te cztery symptomy, aby rozgryźć kobietę. Jest ich znacznie więcej. Poznajcie kolejne tajniki:

Makijaż i wygląd zewnętrzny

Ten komunikat niewerbalny można odczytać tak naprawdę dopiero na drugim lub kolejnym spotkaniu. Jeśli da się zauważyć, że kobieta na kolejne spotkanie przyszła lepiej ubrana czy lepiej pomalowana, oznacza to, że mężczyzna z którym się umówiła się jej podoba. Większa dbałość o siebie oznacza chęć jeszcze lepszego zaprezentowania się, co jest dość jednoznaczne.

Poprawianie ubioru oraz obnażanie niektórych części ciała

Jeśli w trakcie spotkania kobieta poprawia sobie sukienkę, koszulkę czy bluzkę lub podciąga rękawy oznacza to chęć lepszego zaprezentowania się mężczyźnie i wzbudzenie jego zainteresowania.

Czasami zdarza się, że kobiecie „niby to przypadkiem” osuwa się ramiączko od stanika lub nieco opada jej top w taki sposób, że widać kawałek biustu. Takie gesty stawiane są w jednym szeregu z podnoszeniem spódniczki czy sukienki i są odczytywane jako zaproszenie mężczyzny.

Dotyk i dłonie

Kobiece dłonie mogą zdradzić bardzo wiele. Jeśli są ponętne i zadbane, dobrze świadczy to o kobiecie. Podczas rozmowy kobieta może odsłaniać nadgarstki i kierować takie gesty w stronę mężczyzny. To oznacza zainteresowanie.

Dłonie to także taka część ciała, którą kobieta często dotyka mężczyzny. Niby „przypadkowe dotknięcia” czy muśnięcia zdecydowanie wskazują na zainteresowanie mężczyzną.

Przekraczanie twojej strefy osobistej

Strefa osobista człowieka przebiega w odległości pół metra od niego. W normalnych warunkach jej naruszenie powoduje, że odczuwamy dyskomfort. Z takiej odległości dokładnie czuć zapach drugiego człowieka. Jeśli naszą strefę osobistą narusza „ta” kobieta, czujemy miłe i przyjemne podniecenie.

Umiejętne odczytywanie sygnałów wysyłanych przez kobiety zdecydowanie ułatwia budowanie relacji damsko-męskich i pozwala unikać błędów, które mogą potem spowodować rozczarowanie.