Bezpieczeństwo przede wszystkim! O czym należy pamiętać przy relacji sponsoringowej

Bezpieczeństwo przede wszystkim! O czym należy pamiętać przy relacji sponsoringowej

Podobnie, jak w przypadku każdego związku – nie tylko tego, który zaczyna się w internecie – sponsoring może wiązać się z pewnymi wyzwaniami, a nawet niebezpieczeństwami.

Ogólne zasady sponsoringu

Decydując się na założenie konta w portalu sponsoringowym, nie umieszczaj w swoim profilu informacji, że „za pieniądze zrobisz wszystko”. Nie tylko nie brzmi to zbyt korzystnie, to jeszcze może rodzić sporo potencjalnych problemów związanych z niezrozumieniem tak ujętej frazy. Sponsor może nie zrozumieć, że na przykład jedynie żartowałeś/aś i chciałeś/aś wzbudzić jego/jej zainteresowanie.

Kolejnym przykładem tego, czego nigdy nie powinnaś/eś robić, to przekraczanie swoich granic, jeśli naprawdę nie jesteś na to gotowy/a. Doskonale wiemy, jak to jest, gdy chcesz sprawić przyjemność osobie, na której Ci zależy. Jednak mówimy od razu – nie tędy droga. I choć wiemy, że czasem trudno jest odmówić, to musimy Cię uprzedzić – robiąc coś wbrew sobie, możesz zniechęcić się do swojego partnera/ki. Mimo, że nie jest to łatwe, musisz nauczyć się mówić „nie”.

Wspólne ustalenia

Ustal zasady wzajemnej relacji już na pierwszym spotkaniu. Dzięki czemu zobaczysz, jakie są oczekiwania drugiej osoby i sprawdzisz, czy Twój partner zgadza się na Twoje potrzeby. Oczywiście w czasie trwania relacji Wasz związek musi ewoluować. Warto jednak każdorazowo, gdy czujesz, że Twoje potrzeby się zmieniają na nowo porozmawiać o tym z partnerem/rką.

Zabezpiecz swoje dane

Nasz portal sponsoringowy przykłada szczególną wagę do tego, aby zabezpieczać Twoje dane personalne. Niestety, jednak jeśli sam/a je podasz, nie będziemy mogli nic zrobić. Wszystkich naszych użytkowników weryfikujemy, jednak każdy, kto rejestruje się w ramach serwisu, powinien zadbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo danych podczas pierwszych spotkań, gdy jeszcze nie zna i nie może pokładać zaufania w przypadkowej osobie. Nigdy zbyt wcześnie nie podawaj swojego pełnego imienia, nazwiska i adresu. Nie oznacza to, że masz pozostawać anonimowy/a przez cały czas trwania relacji. Będziesz wiedział/a kiedy jest właściwy moment, aby się „ujawnić”. Pamiętaj jednak, że czasem może on nigdy nie nadejść.

Pierwsze spotkanie

Na pierwsze spotkanie zawsze wybieraj miejsce publiczne. W ten sposób zabezpieczysz się przed kimś, kto miałby wobec Ciebie złe zamiary. W razie czego zawsze możesz liczyć na pomoc innych osób. Za pierwszym razem odpuść sobie ze względów bezpieczeństwa wizytę w hotelu, czy mieszkaniu nieznajomego.

Data aktualizacji wpisu: 18 maja, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również