Awans zawodowy w kilku krokach

Awans zawodowy w kilku krokach

Jeśli długo pracujesz i przykładasz się do tego,co robisz, chciałbyś być doceniany. Dlatego też, gdy kolejny raz omijają Cię awanse, możesz czuć się bardzo rozczarowany. Nie załamuj się jednak. Istnieją sprawdzone sposoby na to, by zwiększyć swoje szanse na awans. Nie jest to skomplikowane, wymaga jedynie odrobiny zaangażowania. Przeczytaj nasze wskazówki. Podpowiadamy, w jaki sposób awansować w pracy.

Nie podlizuj się

Przede wszystkim nie staraj się, na siłę podlizywać szefowi, być jego najlepszym przyjacielem, osobą zawsze usłużną. Takie metody są bardzo mało subtelne i szef raczej nie da się na nie nabrać. Zamiast tego lepiej pokazać, że umiesz wyjść z inicjatywą. Bądź przy tym osobą miłą, pracowitą i inteligentną, ale nie bezkrytyczną i służalczą.

Bądź odważny

Abyś mógł awansować, powinieneś być osobą widoczną. Nie wahaj się głośno przedstawiać swoich pomysłów (oczywiście wtedy, gdy naprawdę czujesz, że mają szanse na powodzenie, nie na siłę). Zabieraj głos podczas spotkań i narad, niech Twoje pomysły będą znane i dyskutowane. Oczywiście nie próbuj monopolizować dyskusji – to może wywrzeć negatywne wrażenie.

Zadbaj o swój wizerunek w pracy

Twój strój powinien być schludny i zadbany, dostosowany do rodzaju pracy, którą wykonujesz. Oczywiście, zupełne inaczej należy ubierać się na spotkania biznesowe z klientem w dziale finansowym, a inaczej pracując w branży kreatywnej. Pamiętaj przy tym, by nie popadać w skrajności, jeśli wszyscy u Ciebie w firmie chodzą w jeansach, nie wbijaj się na siłę w garnitur.

Dobra organizacja pracy podstawą

Dzięki temu będziesz pracować wydajniej i nie będą Cię zaskakiwać żadne nagłe sytuacje. Porządek na biurku, dokumenty poukładane w segregatorach, odpowiednio zaplanowany czas – to wszystko ułatwi Ci pracę. Nie przesadzaj jednak, skupiając się przesadnie na układaniu dokumentów, bo zabraknie Ci czasu na właściwą pracę.

Nie dawaj się ponosić emocjom

Nawet jeśli jesteś zły, że to Twój współpracownik awansuje, a nie Ty, trzymaj emocje na wodzy. Nie umniejszaj jego zasług, nie kłóć się, że to Ty bardziej zasłużyłeś. Zamiast tego postaraj się o dobre porozumienie z szefem i pracownikami. To spowoduje, że będziesz miał szansę na awans w przyszłości.

Data aktualizacji wpisu: 18 maja, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również