Afrodyzjaki – Lista

Afrodyzjaki – Lista

Afrodyzjaki to substancje, o których uważa się, że powodują zwiększenie potencji i popędu płciowego. Uważa się, że stosunek po spożyciu afrodyzjaków może być nie tylko dłuższy, ale też jeszcze bardziej namiętny. Dlatego pary tak chętnie po nie sięgają. Co się najlepiej sprawdza w roli afrodyzjaków? Zapraszamy na przegląd pięciu najlepszych naszym zdaniem afrodyzjaków.

1. Ostrygi

To zdecydowanie najpopularniejszy naturalny afrodyzjak. Nie tylko wzmacnia potencję i zwiększa popęd seksualny, lecz także świetnie smakuje. Podczas romantycznego wieczoru we dwoje warto połączyć je z lampką szampana. Ostrygi są także bardzo bogatym źródłem ważnych substancji odżywczych (między innymi soli mineralnych i witamin). Za naturalną rekomendację ostryg jako afrodyzjaka można przyjąć Casanovę, który się nimi zajadał.

2. Szparagi

Szparagi to warzywo sezonowe, dlatego najczęściej stosuje się je jako afrodyzjak latem. Sam kształt warzywa nasuwa seksualne skojarzenia. Są również bogatym źródłem substancji odżywczych i mają właściwości wzmacniające organizm.

3. Mango

Ten żółty owoc w czerwonej skórce jest jednym z najpopularniejszych afrodyzjaków w Azji. Jego największym atutem jest duża zawartość cynku. Metal ten odpowiada za wydzielanie w mózgu histaminy, czyli hormonu, który odpowiada między innymi za intensywność miłosnych uniesień.

4. Imbir

To najlepszy afrodyzjak na chłodne, zimowe wieczory. Doskonale rozgrzewa, poprawia ukrwienie, podnosi ciśnienie krwi i dodatkowo pobudza krążenie. Miły, korzenny aromat oddziałuje również bardzo dobrze na psychikę. Jego działanie zostało potwierdzone naukowo.

5. Marchewka

To znane i cenione w całej Polsce warzywo również ma udowodnione właściwości wzmacniające potencję i podnoszące popęd płciowy. Marchew jest bogata w witaminy C i E, a także beta-karoten. Sam kształt warzywa przypomina również męski narząd płciowy, co dodatkowo wzmacnia skojarzenia. Marchew była stosowana, jako afrodyzjak już w starożytności.

Afrodyzjaki to ważny element każdego wieczoru we dwoje. Jeżeli chcesz wzmocnić doznania, nie powinieneś o nich zapomnieć.

Data aktualizacji wpisu: 24 kwietnia, 2024

Najnowsze wpisy

Sprawdź również