5 najlepszych miejsc na wakacje w Polsce

5 najlepszych miejsc na wakacje w Polsce

Polska staje się na turystycznej mapie Europy coraz jaśniejszym punktem. Wraz z rozwojem infrastruktury, zwiedzający tak z kraju, jak i z całego świata coraz chętniej i częściej przyjeżdżają nacieszyć oczy malowniczymi krajobrazami i przepiękną oraz niezwykle różnorodną polską przyrodą.

Polskie wybrzeże Bałtyku przyciąga przepięknymi, łagodnymi plażami, a znane w całym świecie kurorty nad nasze morze przyciągają tłumy spragnionych letniego wypoczynku turystów. Wielką atrakcją stanowią także przepiękne górskie kurorty i wsie letniskowe. Oto 5 najlepszych miejsc na wakacje w Polsce:

1.Międzyzdroje – spędź czas, tam gdzie gwiazdy

Do Międzyzdrojów ściągają rokrocznie gwiazdy polskiego kina, które przyciąga tu organizowany od 1996 roku Festiwal Gwiazd. Wielką atrakcją jest słynna Promenada Gwiazd, na której podziwiać można tablice z odciskami dłoni popularnych polskich aktorów. Oprócz pięknych plaż, warto koniecznie zwiedzić także Woliński Park Narodowy i na własne oczy zobaczyć najwyższe w Polsce i najbardziej strome klify. Luksusowe hotele i rezydencje, jak np. Villa Modiva, albo Golden Tulip Międzyzdroje Residence praktycznie zawsze mają tu w sezonie komplet gości.

2.Kołobrzeg – najlepsze SPA

Z kolei położony nieco bardziej na wschód, leżący w ujściu Parsęty, Kołobrzeg. Jest z pewnością najbardziej znanym i cenionym polskim letnim kurortem. Potrzebujesz odpoczynku w SPA? Wybierz Kołobrzeg, który nazywany jest stolicą polskiego SPA. W wakacje jest to miejsce cieszące się niezwykłą popularnością, podobnie jak pobliskie Ustronie Morskie, oraz przepiękne plaże w Dźwirzynie i Grzybowie.

3.Surferski Hel

Cenione wśród turystów z całego świata są też urocze miejscowości Półwyspu Helskiego – Chałupy, Jastarnia, Jurata i Hel od lat są uważane za jedne z najbardziej luksusowych lokalizacji na polskim wybrzeżu Bałtyku, szczególnie cenione za wymarzone wręcz warunki do windsurfingu i kitesurfingu. Twoja kobieta jest zagorzałą fanką sportów morskich? Zabierz ją na Hel, niech spędzi aktywnie te wakacje. Uważaj tylko na helskich surferów, którzy czekają tylko na kolejną zdobycz pływając na kite.

4.Tatry – Zakopanie i nie tylko

Polskie Tatry są wciąż uważane za jedną z naszych największych atrakcji, a Zakopane cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko zimą, ale i latem. Coraz większe uznanie zdobywają sobie także wsie letniskowe, Bukowina Tatrzańska i Białka Tatrzańska. Ekskluzywny hotel w Białce Tatrzańskiej z termami to świetny wybór na wakacje z kobietą. Nie zapomnij zabrać jej także, na zakupy na Krupówki.

5. Beskidy – spokojny odpoczynek w cieniu gór

Renomowane kurorty, w których można doskonale odpocząć wśród pięknych krajobrazów znajdziemy także w Beskidzie Śląskim. Szczególnie popularna jest zwłaszcza górna część doliny Wisły. Ustronie oraz Wisła to doskonałe miejsca na letni wypoczynek, wielką atrakcją stanowi znana z tutejszego folkloru Trójwieś czyli niezwykle chętnie odwiedzane także latem Koniaków, Istebna i Jaworzynka.